Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristen Michali “hügieenivastasus” lõi välja Reformierakonna enda kärpepoliitikas

19.11.2021
Teeäärseid tualette on eriti vaja veoautojuhtidele, kes peavad edaspidi ratta peale siristama. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

Reformierakonna üks juhtpoliitikuid Kristen Michal võttis sundvaktsineerimise vastaste meeleavalduse ajal nende vastu kasutusele väljendi “hügieenivastased”, samastades nii sunnivastasuse pesematusega – nüüd aga on just Reformierakonna valitsuse poliitika selgelt hügieenivastane.

Nimelt teatab ERR: kuivõrd transpordiamet peab tuleval aastal kärpima tegevuskulusid üle 3,5 miljoni euro, leiti ühe kokkuhoiukohana parklatest tualettide ja prügikastide eemaldamine.

Otsus sai tehtud lähtuvalt sellest, et neid kulusid kärpides kannatab liiklusohutus kõige vähem, põhjendas ERR-ile transpordiameti taristu haldamise teenistuse direktor Raido Randmaa.

Transpordiametile kuuluvaid tualette on üle Eesti 61 parklas, prügikonteinereid 63 parklas. Tualettidele kulub ametil aastas 472 000 eurot, prügikastidele 267 000 eurot.

See otsus tähendab otseselt, et teedel reisijatel jääb vähemaks võimalusi oma loomulikke vajadusi normaalselt korda ajada ja soristama hakatakse teeäärtes ehk tagasi tuleb nõukaaja bussireiside variant “Mehed vasakule, naised paremale!”

Regulaarsed liiklejad ilmselt teavad, et tualette ja prügikaste napib teeäärtes niigi ja edaspidi peavad kõvemad hädalised teeäärsesse metsa maanduma, prügistajad aga saavad uue põhjenduse sodi maha loopida: riik ju võttis prügikastid ära!

See transpordiameti otsus on otseselt tingitud Reformi- ja Keskerakonna kärpeplaanidest – PortoRollo valitsus on asunud lammutama riikluse ja ühiskonna toimimise instrumente.

Lõpetuseks päevateemane kokkuvõte sotsiaalmeediast:

Vähem hügieeni, rohkem haigusi.
Rohkem haigusi, vähem liikumist.
Vähem liikumist, vähem vajadust prügikastide ja tualettide järele.
Vähem vajadust, vähem tualette ja prügikaste.
Vähem tualette ja prügikaste, vähem hügieeni.
Vähem hügieeni, rohkem haigusi.