Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kristina Kallase ministeerium survestab õpetajaid streikimisest loobuma

08.11.2023
Kristina Kallas
© Uued Uudised

Kaja Kallase rahvavaenulik valitsus läheb üha kaugemale, otsides võimalusi mitte lubada õpetajatel streikida, kuigi seda on töötajate survevahendina demokraatlikus ühiskonnas alati aktsepteeritavaks peetud.

BNS vahendab: “Haridus- ja teadusministeerium kordas kolmapäeval avalikult üle oma seisukoha, mis edastati juba esmaspäeval koolijuhtidele, et õpetajate hoiatusstreigi korraldamiseks pole õiguslikku alust. /…/ Ministeerium on antud küsimuses oma õigusliku hinnangu andnud ning sellest tulenevalt ei ole streigi korraldamiseks käesoleval ajahetkel õiguslikku alust. Läbiviidav tegevus ei ole ministeeriumi hinnangul kollektiivse töötüli lahendamise seadusega kooskõlas.”

See on järjekordne katse allutada ühiskond totalitaristlikule survele. Streigid töötajate õiguste kaitseks on läbi ajaloo toimunud valitsejate heakskiiduta – kui pidada kinni sageli just valitsuse enda kehtestatud seadustest ja reeglitest, ei saaks töötajad kunagi oma õiguste eest võidelda. Streik on üks vägivallatu vastupanu vorme ja kunagi ei tohiks selle algatamine sõltuda võimulolijate loast.

Eesti Ametiühingute Keskliit toetab reedesest hoiatusstreigist osa võtvaid õpetajaid ja leiab, et neile tuleb tagada lubatud palgatõus ja tõsta see teiste oma ala parimate asjatundjatega ühele tasemele. (BNS-UU)