Kross: “Eesti poliitikas on liiga palju idioote.” Tema lahkumisega USA-sse jääb üks vähemaks

Eesti,
- Updated
©Erik Prozes
Nagu viletsas Bondi-filmis…

Postimees andis taas sõna mehele, kelle olemasolu Eesti poliitilisel maastikul jääb täiesti mõistmatuks, nagu ka see, miks teda endiselt mingiks asjatundjaks peetakse.

Jutt on mõistagi patoloogilisest EKRE-vihkajast Eerik-Niiles Krossist. Saade “Otse Postimehest” reklaamib meest kui poliitikut, julgeolekunõunikut, diplomaati ja ettevõtjat. Kross on tõepoolest poliitik, kes vahetab erakondi. Kui tugineda Vikipeediale, siis julgeolekunõunik oli ta viimati 2008. aastal, diplomaat 1995. aastal ja Krossi ettevõtjana iseloomustab tema maksuvõlgades Kõue mõis. Seega tulnuks igale tiitlile lisada sõna “endine” või kehv ja kõik võtta kokku sõnaga “aferist”!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Saate teemadeks olid Venemaa propaganda ja mõjutustegevus Eestis ning tänane julgeolekuolukord maailmas. Kross põhjendas ka enda vastumeelt EKRE osas. “EKRE maskeerib oma seisukohad sageli rahvuslikkuse rüüsse ja defineerib seda niimoodi, et see asetub minu meelest rahvusriiklike huvide vastu,” ütles Kross.”

Selles osas on Kross tabanud kümnesse vaid sõnadega “minu meelest”, sest globalist ei saagi mõista seda, millised on rahvusriigi huvid – tema arvates ilmselt Brüsseli ees koogutamine, sest nii saab suveräänsuse mahamüümise hinnaga endale näilist vabadust osta. EKRE aga ei maskeeri oma seisukohti rahvuslaseks, vaid EKRE ongi rahvuslik!

Eerik-Niiles Krossi kasutamine julgeolekueksperdina on sama mõttetu kui näiteks Karl Vaino pojapoja kasutamine Eesti eksperdina. Venemaa mõjuagentide otsimine tundub Krossil väga käpas olevat, aga siin tuleb taas meelde kõnekäänd “Varga peas põleb müts!”

Eesti ühiskond võiks juba aru saada, et kui maailma suurimal julgeolekugarantiil ehk USA-l oli juba ka Obama valitsemise ajal vastumeelsus Eerik-Niiles Krossi vastu, siis on sel kindlad põhjused. Ameerika luureagentuurid ei suhtu ettevaatlikult mehesse, kellelt pole jamasid karta – Krossilt järelikult on, ja siin on olemas side Venemaaga. Praegugi saab ta sissesõiduõiguse Ameerikasse vaid tänu ülikooli käendusele. Igal juhul tasuks selline mees eemal hoida nii Eesti diplomaatiast kui ka julgeolekuküsimustest, nagu soovitas juba Koit Pikaro.

Postimees on pannud intervjuule hea pealkirja: “Eerik-Niiles Kross: “Eesti poliitikas on lihtsalt liiga palju idioote!”” Tõsi ta on, ja tema lahkumisega Ameerikasse Harvardi ülikooli jääb üks vähemaks. Hea, et ta ise selle kaude välja ütles!

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused