Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kruuse hinnangul ei peaks suurte piimatootjate toetusi suurendama

28.07.2016
cow

Maaeluminister Urmas Kruuse hinnangul ei ole mõistlik põllumajandussektori esindusorganisatsioonide ettepanek suurtele piimafarmidele maksta 50 eurot aastas lehma eest lisatoetust.

“Sellisel kujul, nagu see ettepanek on tehtud, see ei saa olla mõistlik. Ettepanek on väikestelt ära võtta ja jagada see raha suurte jaoks lihtsalt ümber. See on natukene sama lugu, et tublit 100-aastast tamme ei ole vaja tokiga toetada,” ütles maaeluminister Urmas Kruuse BNS-ile.

“Võrreldes selle ettepanekuga, mida meie tegime, me peaksime väikestelt toetuse ära võtma ja maksma seda proportsionaalselt rohkem suurematele, kui me räägime absoluutnumbritest,” lisas ta.

Kruuse sõnul on maaeluministeeriumi ettepanek tõsta järgmisel aastal Euroopa Liidu vahenditest rahastatava toetuse kuni 100 piimalehmaga farmis isendi kohta 100 eurolt 200 euroni aastas ning hakata toetama ka 101–400 lehmaga farme 100 euroga lehma kohta. Selles ettepanekus, mis kokku läheks maksma 5,6 miljonit eurot, on juba arvestatud piimatootjate tagasisidet, lisas minister.

Põllumeeste keskliit ja Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda soovivad, et maaeluministeerium vaataks üle enda piimatootjate toetuskava ja maksaks väikestele piimatootjatele 120 eurot lehma kohta aastas ning enam kui 101 lehmaga pidajaile 50 eurot looma kohta aastas. Huvigruppide andmetel selline muudatus meetme kogumaksumust ei muudaks.

Algselt tegi maaeluministeerium ettepaneku maksta väikestele piimakarjade pidajatele toetust 150 eurot aastas ja järgmistele 90 eurot aastas. Seda ettepanekut põllumajandussektori esindusorganisatsioonid samuti ei toetanud.

BNS