Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kui automaksu kätte ei saada, kas siis hakatakse inimesi kinni panema või vara riigistama?

20.11.2023
Rene Kokk motorahva meeleavaldusel

Riigikogu hiljutises infotunnis uuris EKRE fraktsiooni liige Rene Kokk, kuidas hakkab riik karistama neid, kes automaksu ei maksa. „Maal täiesti siiralt inimesed arutavad seda, et huvitav, kui palju vanglakohti siis plaanitakse teha,“ rääkis Kokk.

„Ja selles võtmes ma eeldan, et valitsus on tõsiselt läbi arutanud ka selle teema, mis hakkab saama inimestega, kes automaksu ära ei maksa. Maal täiesti siiralt inimesed arutavad seda, et huvitav, kui palju vanglakohti siis plaanitakse teha, kui palju võetakse uusi maksuametnike tööle selleks, et neid makse hakata välja nõudma,“ rääkis maaelukomisjoni aseesimees Rene Kokk, et ta eeldab, et valitsus on arutanud läbi need järgmised sammud, kuidas raha inimeste käest kätte saada.

„Kui automaksuraha kätte ei saada, mis hetkest kohtutäiturid hakkavad seda välja nõudma?“ jätkas Kokk oma küsimustega. „ Mis hetkel lähete korteri või maja kallale või hakkate maad ära võtma, riigistama? Või mis hetkel siis juhtub see, et see inimene riigile maksude mittemaksmise eest peab minema kinnimajja oma päevi istuma? Et tahaks küll näha. Ma eeldan, et lihtsalt maksu kehtestamisel olete läbi mõelnud ka järgmised sammud, sest nagu siin erinevate COVIDi-aegsete piirangute puhul ja inimeste lahtilaskmise puhul oli selge, et nad võidavad kohtus, nii võib ka täna üsna selgelt ette öelda, et need probleemid tulevad teil. Need saavad olema päris suured ja mitte üksikjuhtumid. Ja teil peaks olema olemas valitsuses ka selge teekaart, mismoodi te hakkate menetlema neid inimesi ja neid juhtumeid, kes tõesti ei suuda seda automaksu maksta. Palun siin konkreetseid teekaardipunkte, mis te olete arutanud valitsuses.“

Margus Tsahkna (Eesti 200), välisminister peaministri ülesannetes, rahustas Kokka, et automaks ei ole veel valmis ega kokku lepitud ja selle üle, milline ta täpselt tuleb, käivad alles koalitsioonis väga tulised vaidlused.