Kui madalale saab ajakirjandus langeda – Eesti Päevalehe näite varal

Möödunud suvel esines Laar Mart Helme vastu stiilis: Putin on geide vastu, EKRE ka, ju siis Helme Kremli mõjuagent on…

Praegu käivad koalitsiooniläbirääkimised on peavoolumeedial sedavõrd pinnuks silmas, et kui midagi uut sopalaotamiseks pole, otsitakse vanad lood välja.

Sel nädalal avaldas Delfi taas mullu juulis ilmunud loo “Mart Laar Mart Helmest: ta pole üksnes kasulik idioot, vaid ka patoloogiline valetaja.”

Huvitav on seejuures põhjendus: “Eesti Päevaleht on üritanud Isamaa käilakujult Mart Laarilt viimase nädala vältel saada kommentaari, et mida ta arvab koalitsioonisobingust Isamaa ja EKRE vahel. Laar on jäänud tabamatuks, ent läinud suvel antud hinnangud Helme kohta on siiski olemas. Taasavaldame poole aasta taguse artikli, kus Laar ütles Helme kohta teravalt, et viimane on “kasulik idioot”. Sae tõmbas toona käima samuti endise Isamaa ja Res Publica liitlase Margus Tsahkna arvamusartikkel.”

Seega on Eesti Päevaleht täiesti selgelt välja öelnud: tahtsime Mart Helmet Laari abiga mõnitada, aga Mart Laari kätte ei saanud, seega otsime üles vana loo ja mõnitame ikkagi. Ja lugege ka Tsahknat, kui väheks jääb!

See Mart Laari vana lugu pole ju mingi hinnang kolmepoolsetele läbirääkimistele ega sisalda ka midagi paikapanevat tänases kontekstis – see on vaid ühe mahakäinud poliitiku isiklik ja vaenulik tunnetepurse teise, aktiivse poliitiku suhtes. Laar ju ei esita selles loos mingeid argumente, ainult tõrvab tuntud stiilis: nagunii on Kremli mõjuagent, kuigi tõestada ma ei saa.

Kui sellised väljaanded julgevad ennast veel sõltumatuks ajakirjanduseks nimetada, siis polegi ime, et meedia usaldusväärsust kiiresti kaotab. Aga eks Joosep Tiksi moodi sopaajakirjanikud, kes aastapäevaüritusi ainult läbi bensiiniaurude näevad, olegi ajalehe taseme näitajad.

Allikas: Delfi

Kommentaarid