Kui neid üldse siia oli vaja, pidanuks ukrainlasi kontrollima enne lennukisse laskmist

Eesti,
©UU
Koroonaviirus

Teatavasti andsid teisipäeva pärastlõunal Eestisse jõudnud 159 Ukraina töölise seast kolm andsid positiivse koroonaproovi, mille lõplikud tagajärjed selguvad alles paari nädala jooksul.

Lennul viibis lisaks töölistele ka 11 eestlasest lennusaatjat. Samuti võis lennujaamas tehtud fotodelt näha, kuidas töötajad puutusid kokku lennujaama saabunud vastuvõtjate, ajakirjanike ja tööandjatega. Hiljem ka kontrolle läbi viivate meditsiinitöötajatega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Maaeluminister Arvo Aller ütles, et ukrainlased oleks tulnud kontrollida enne lennukisse istumist.

Ka Terviseameti meedianõunik Eike Kingsepp sõnas Maalehele, et kontrollimine nende päritoluriigis enne Eestisse lendu aitaks välistada võimalike viirusekandjate kokkupuute teiste pardal viibijatega.

Antud testimise korraldas Põllumajandus- ja Kaubanduskoda koostöös meditsiinilaboriga SYNLAB ja Tallinna lennujaamaga.

„Kujunenud olukord näitab, et meie hirmud ei ole olnud asjatud. Hoian mõlemat pöialt, et enam ei juhtuks see, mis juhtus. Nüüd peame tekkinud olukorraga hakkama saama kohapeal ja tegema kõik selleks, et nakkus edasi ei leviks,” sõnas Aller Maalehele.

Põllumajandus- ja Kaubanduskoja juhataja Roomet Sõrmus väitis, et lähiajal uusi tööjõulende kavas korraldada pole. Ta raius, et praeguse lennu puhul ei saa öelda, et oleks talitatud valesti või isepäiselt.

EKRE on pidevalt hoiatanud Ukrainast saabuva võiva viiruseohu eest, kuid need hoiatused on välja naerdud kuni nüüd on tulemus käes.

8 commentsOn Kui neid üldse siia oli vaja, pidanuks ukrainlasi kontrollima enne lennukisse laskmist

 • Avatar

  Muideks – Delfis oli antud lennuki loo pea teemaks, kuidas üks Ukraine tüdruk leidis omale Eestist armastuse – nunnumeeter sajaga põhjas!!!
  Ja seal kuskil oli vahepeal ka mainitud,et tulid mehed ttööd tegema aga muidu on elu lill…!?
  Need ukrainlased on lillekesed selle kõrval mida veel ette lubatakse – Bill Gates lubas, et järgmises “laines” kasutatakse juba olulisemalt
  nakkavamat ja oluliselt surmavamat viiruse tüve – kas ta ise teeb või või on ta selgeltnägija – äkki kutsuksa ta selgeltnägijate tuleproovi.
  Tema oma sõnadega – kus juures korranud on ta neid sõnu ERINEVATES intervjuudes seega “erutusest sõnad sassis” vabandus ei päde.
  https://www.realhistorychannel.org/bill-gates-threatens-pandemic-2

  Ainult see kes elab vaid delfi poolt pakutud saastatud infomüras ei tea, et Gatesil on miljardeid investeeritud vaktsiini ärisse.
  Lisaks on mees juba aastakümneid rääkinud, et inimkond on liiga suureks paisunud ja seda tuleks “radikaalselt” vähendada ja üheks
  efektiivseks vahendiks on vaktsiinid!!! Üks video veel – Gatesi juurtest – https://www.youtube.com/watch?v=dX9O3Yi-Nn0

 • Avatar

  Minu mälu järgi oli see kampaania algfaasis jutuks, et siia tulevad ukrainlased testitakse esmasena juba Ukrainas. Millises staadiumis see lubadus kahe silma vahele jäi?
  Ka oleks väga huvitav, kellele esitas Eestis testimist läbi viinud Synlab arve? Tegemist teadupärast kasumit taotleva eraettevõttega ja nende otsene huvi oli vaid testida, mitte ukainlasi palgata.
  Synlabi hinnakirja järgi on analüüsi hind koos proovivõtuga 78 euri. Oletatavasti korrutati see läbi mingi hulgihinna koefitsendiga- võib vaid spekuleerida hinna suurusjärgu osas 159 inimese testimise eest. Saadud summa tuleb kordustestide vajaduse tõttu korrutada kahega ja karantiini lõppedes toimub veelkordne testimine. Miks mu meeled tõrguvad uskumast, et Põllumajandus-Kaubanduskoda kogu selle palagani oma liikmemaksudest, või veelvähem, huvitatud põllumeeste vahenditest kinni maksab. Ju see kuskilt riigi eelarve vahele piimaga kirjutatud lisarahast leitakse.

 • Avatar

  Asja teeb põnevaks fakt, et selles 17 aastat vanas Boengus käib õhk salongis 5 korda ringi enne, kui välja paisatakse ja uus mootoritest sisse surutakse. Filtriteks on aga matt tolmufiltrid, mida vahetatakse kord poole aasta jooksul. Edasi mõelge juba ise.

 • Avatar

  Väikeses lennukis kokkusurutud “põllumajandusepäästjad”–VEEL terved ja juba haiguse edasikandjad. Surve ukrainlasi massiliselt siia vedada käis ju terve “maasikaparunite” marja kasvuperioodi, oravad-sotsid olid vihast EKRE vastu lämbumas omaenda sappi, nende kannupoisid -ajakirjanikud ja “arvamusliidrid” kaagutasid kaasa—;”Ainult ukrainlased päästavad meie põllumehed!”. Huvitav küll, kuidas need maa “Kauka-Jumalad” küll enne “ukrainlaste aega” hakkama said? Siis kõlbasid ka need “lollid ja laisad” eestlased. Siis see sama Sõrmus elas meedias kogu oma kurja ja eestlasi vihkava sapi välja ja lõugas koos farmeritega, kes eestlasi lollideks, laiskadeks ja vähearenenuteks peavad, kes ei oska ei maasikat pabulast eristada, ega lehmale õigest otsast läheneda.

 • Avatar

  Soovitan boikoteerida ukrainlaste abiga kasvatatud tooteid.

 • Avatar

  Kus kandis need positiivsed viibivad? Kasvõi maakond? Meil on ometi õigus teada, meil, kes me täitsime kohusetundlikult reegleid, et elada puhta südametunnistusega, et oleme teinud kõikvõimaliku, et mitte ohustada teisi. Ajalehed peaksid võrdväärselt sisseveo reklaamiga esikaanel avalikustama kaarti, kuhu on kantud piirkonnad, kus on praegu isolatsioonis ukrainlased, punasega ohtlik(ud) piirkon(na)d, kus on nakkus tuvastatud. See on haigus ja olukord pole mitte ühelegi osapoolele kerge, aga süüdi on selles ainult testimata lennukitäie sissevedajad. Selliseks käitumiseks pole neil mitte mingit õigustust, oleksid pidanud testima Ukrainas, mitte sülitama siinsetele inimestele näkku viirusega süljeläraka. Näidake ometi, et olete mehed ja võtke vastutus, et oleks mingilgi määral teid võimalik tõsiselt võtta (seda muidugi kaugemas tulevikus), härrsed-prouased põllumajandus “päästjad”!

 • Avatar
  pange lõpuks nahhaalid vastutama

  Võtke ometi keegi nüüd vastutusele! Ja olgu kinni makstud kõik meie riigis tehtud ravikulud, sh järgmiste nakatunute omad, sest kindlasti neid lisandub. Jäetakse märkimata, et mitu inimest ei lasknudki end testida? ja kui palju lennukitäiest nüüd vaba lähitulevikus testimist-ravimist???? Las nüüd maksavad need “vaesed ettevõtjad” ja suure kasumi ahnuses tööandjad selle ebakvaliteetse tööjõu teadliku koroonalevitamise kulud kinni, kui neid enne Ukrainast lahkumist ei taibatud testida! Praegu paistab see kõik täiesti teadlik tegevus: toome siia, küll riik ravib, meil inimesed käes ja “kampaania”kordaläinud!? Miks Terviseamet ja see ärakeeranud sots-min opma priske kiigega ei takistanud järgmist viga, ega nõudnud eelnevat testimist? AGA EKRE-l ongi alati õigus olnud võõrtööliste ja ka -tudengite suhtes, sest nad kaitsevad rahva tervist, eestlaste demograafilist olukorda kodumaal ja rahvusriigi suveräänsust, mitte oma kasumit ja valetajate promotööd!

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused