Kui sotside kõnepruuki on ilmunud rahulikku meelt, siis Reformierakond muutub aina räigemaks

Eesti,
©Teet Malsroos/Õhtuleht
Taavi Rõivasest saab tõenäoliselt järgmine oravaminister, kes Euroopasse maapakku läheb.

ERR vahendab kaks uudist, millest üks näitab mõistuse häält sotside leeris, teine aga näitab, et Reformierakonnast on saanud peamine ühiskonna lõhestaja ja Eesti maine allaviija.

Setomaa sotside poolt SDE esimehe kandidaadiks esitatud endine Väätsa vallavanem Lauri Läänemets ütles, et erakonna põhipoliitika ja tunnetatav poliitika ei peaks olema EKRE-le vastandumine, vaid tegelikult võrdse ühiskonna loomine ja ebavõrdsuse vähendamine.
.
Läänemetsa sõnul vajab Eesti jõulist erisustega regionaalpoliitikat, tasuvaid töökohti ja tööinimese väärtustamist. Sotsiaaldemokraatlik erakond on tema arvates küll tööinimese eest seisja, kuid viimase nelja aasta jooksul on sellest teemast palju kaugenetud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sotside kehv tulemus viimastele Riigikogu valimistel näitab, et sihi kaotanud erakond vajab oma eesmärkide uuesti mõtestamist. Sotsidel on aeg tulla tagasi rahva sekka ja vaadata ka Tallinnast kaugemale. Kogu Eesti peab elama!“ ütles Lauri Läänemets BNS-ile.

Tõenäoliselt ongi sotside ebaedu põhjuseks see, et erakonna juhtkond Tallinnas on keskendunud rahvusriigi hävitamisele, globalismile, multikultuurse ühiskonna loomisele ja “euroopalike väärtuste” sisseveole, samas kui sotside lihtliikmed ja maakondlikud osakonnad sooviksid keskendumist Eesti sotsiaalsetele probleemidele Tallinnast ja globalismist eemal.

Samas ajas Reformierakonna läbikõrbenud ekspeaminister Taavi Ratas neljapäeval Raadio 2-s antud intervjuus oma traditsioonilisi luulusid, kui materdas kolmikliidus osalejaid. Rõivas rääkis, et võimuliitu hoidvat koos ametikohtade jagamine – ilmselt vaatab kunagine võimupoliitik asja läbi oravapartei enda motiivide. See poliitik ei saa endiselt aru, et ta ei ole enam peaminister, RE pole valitsuses ja kohe mitte kellelgil pole Rõivase valitsemisajast häid mälestusi – miks ta muidu oma erakonnaski teisejärguliseks on jäänud?

“Kui ma viimasel ajal käin välismaal konverentsidel, siis nii kuluaarides kui ka Kiievis lausa publikust küsiti, et vaadake, missugune erakond teil võimule tuli. Kui meie maine rahvusvaheliselt halveneb, vähenevad ka siia tulevad investeeringud,” rääkis Rõivas.

Ilmselgelt Rõivas valetab – ukrainlased, kelle enda poliitikamaastik on ülimalt kirju ja keda hetkesündmused hoiavad kodumaa teemade küljes, ei hakkaks iialgi (eriti publik) osatama teise riigi sisepoliitilist elu – vaevalt see neid huvitabki.

Küll aga on Eesti enda poliitikud rääkinud, kuidas hiljutisel kohtumisel välisinvestoritega Tallinnas maalis Rõivas teadlikult hirmutava pildi rassistlikust ja paremäärmuslusse vajuvast Eestist, mis tekitas koosolijates piinlikust. See Eesti maine teadlik põrmustamine ongi võetud Reformierakonna relvaks – nii üritavad nad nii Euroopa poliitikutesse kui ka investoritesse süstida hirmu ja vastumeelsust võimule tuleva koalitsiooni suhtes.

Tuleks meelde tuletada, et ka siis, kui oravapartei kahe ja poole aasta eest valitsusest minema puksiti, päästsid nad kogu rahvusvahelises kogukonnas lahti jutu, et Eestis tuli võimule vasakpoolne ja Kremli-meelne valitsus ning ka tookord taheti sellega investoreid peletada. Seega võib kindlalt öelda – kui vähenevad Eestisse tehtavad investeeringud, on see Reformierakonna ja sealhulgas Taavi Rõivase süü, ei miskit muud.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused