Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee
 

Kuidas ERR moonutab poliitikute sõnu ja mõtteid – Martin Helme ja prokuratuuri näitel

-
13.11.2019
ERR-i nõukogu uued liikmed said paika. Pilt on illustratiivne.
© Uued Uudised

ERR on võtnud kolmapäevase infotunni stenogrammist välja Martin Helme sõnad ja need oma propaganda huvides ümber mõtestanud.

Alustuseks toovad Uued Uudised ette kogu ERR-i teksti, mis on sõnasõnalt võetud stenogrammist.

EKRE aseesimees, rahandusminister Martin Helme tunnistas parlamendiliikmetele vastates, et Eestis pole võimalik prokuratuuri poliitiliselt mõjutada.

“Ma võin täiesti rahulikult kinnitada: ei siseminister ega rahandusminister ega isegi mitte peaminister ega ka justiitsminister ei saa mõjutada prokuratuuri,” vastas Martin Helme kolmapäeval reformierakondlase Jürgen Ligi küsimusele.

“Me võime seda pidada heaks või halvaks, aga see on üks pool asja. Prokuratuuri poliitiliselt sundida millekski, keelata millekski ei ole Eestis võimalik,” rõhutas Martin Helme üle.

“Sellest täiesti lahus on küsimus, kas siis prokuratuur või ka kohtud, kohtute erinevad astmed, kohtunike spetsiifilised üksikotsused on õiglased, mõõdavad kõiki inimesi täpselt sama standardiga ja on kallutamatud, teenivad ainult selgelt seadust ja õiglust,” jätkas ta. “Aga selles küsimuses mina ei saa küll vastata jaatavalt alati.” (Lause jätkub stenogrammis: “Ja see ongi meie ja minu isiklik kriitika alati olnud.”

Veel mõned päevad tagasi tegi EKRE esimees, siseminister Mart Helme tegi videopöördumise EKRE portaalis Uued Uudised, kus ütles, et toimumas on opositsiooni, peavoolumeedia ja prokuratuuri ühine infooperatsioon maaeluministri Mart Järviku ja EKRE vastu.

“Me näeme, kuidas kahetsusväärselt on sellesse infooperatsiooni kaasatud nii meie peavoolu meedia, teiste hulgas Eesti Rahvusringhääling, mis on selgelt valinud poole. Me näeme, kuidas sellesse on kaasatud prokuratuur, kes ühtedel puhkudel lõpetab ja teistel puhkudel algatab kriminaalasju ja teeb seda väga selgelt läbinähtavatel poliitilistel motiividel,” ütles siseminister Helme.

ERR teeb siit järelduse, et Martin Helme ei pea prokuratuuri mõjutatavaks ja seetõttu olevat Mart Helme jutt nonsenss.

Tasub üle korrata Martin Helme sõnad selle kohta, kas justiitssüsteem mõõdab kõiki inimesi täpselt sama standardiga ja on kallutamatu, teenides ainult selgelt seadust ja õiglust: “Aga selles küsimuses mina ei saa küll alati jaatavalt vastata. Ja see ongi meie ja minu isiklik kriitika alati olnud.”

Tegelikult on Helmed alati rõhutanud, et osa justiitssüsteemist on süvariik – see tegutseb omaette, lähtudes oma huvidest ja väga sageli õiglust eirates. See, et tänased ministrid prokuratuuri mõjutada ei saa, ei tähenda, et too oleks sõltumatu – ta on omaette tegutsev süsteem, mis on kunagi Reformierakonna pika valitsemise ajal kujunenud poliitiliselt liberaalset ideoloogiat tunnustavaks organismiks.

Suur osa tänasest justiitssüsteemi struktuurist ei kuulagi võimuministreid, vaid tegutseb Reformierakonna valitsuste ajal ametikohtade täitmisel paika panduna nende ideoloogia järgi ja tänuvõlast lähtuvalt. Prokuratuurile ei pea keegi andma käsku EKRE-t represseerida – nende mõttelaad ongi selline, et rahvuskonservatiivid on vaenlased. Ja kuivõrd see ametkond on harjunud ise otsustama, kelle kriminaalasja ta ette võtab ja kelle oma kõrvale lükkab, siis ta tegutsebki poliitiliselt laetult liberaale soosides ja konservatiive kiusates.

Võrdluseks võiks võtta näiteks meedia ja Postimehe – ega keegi ei ostagi Postimehelt EKRE-t tõrvavaid lugusid, vaid sealsed ajakirjanikud ongi vasakliberaalse suunitlusega. Reformierakond ei pea neile ütlema, et kirjutage EKRE-st jama kokku – nad ise mõtlevadki rahvuskonservatiividest halvasti ja tahavad ajakirjanduseetikat jalge alla tallates neid igast asendist maha teha.

Sama on ka prokuratuuriga – see monstrum elab ja hingab selles rütmis, et töötada liberaalse ideoloogia heaks. Kuivõrd tsiviilkontrolli nende üle sisuliselt ei ole, otsustatakse ise, kelle kallale kogu repressiivne jõud paisata ja kes rahule jätta või teda koguni kaitsta. Prokuratuur on ideoloogiline ja töötab seetõttu nende huvides, kes Eesti 17 aastaga stagnatsiooni viisid – ning töötab nende vastu, kes kõike seda muuta tahavad.

Ega tänased ministrid tõesti prokuratuuri sundida suuda – peale justiitsminister Raivo Aegi, kes aga on ise koos Lavly Perlingiga selle süsteemi koostisosa. Mart Helme ongi ju mõelnud seda, et meedia, opositsioon ja prokuratuur tegutsevad infosõjas kõik koos võrdsete partneritena.

Mõistagi ei ole ERR vahendanud muud Martin Helme juttu, nagu näiteks: “Te tahtsite konkreetseid näiteid – seesama Mary Krossi juhtum on väga ilmekas näide sellest, kuidas õigusemõistmises on midagi valesti. Ja ma ei eksi või ei valeta, kui ma ütlen: inimesed on pöördunud minu või meie erakonna poole ja toovad oma konkreetseid kohtuskäimise kaasuseid, kus mina, kes ma ei ole juristi haridusega, ka näen ilmselgelt, kuidas on rikutud protseduurireegleid või kuidas on mõistetud õigust niimoodi, et õiglus on selgelt kannatanud.”