Kuidas Greete Palmiste käis Tallinna lasteaedades otsimas seda, mida ta leida ei tohtinudki

Eesti,
- Updated
©Rauno Volmar/Ekspress Meedia
Ajakirjanik Greete Palmiste käis tõestamas seda, mis oli tal juba enne loo alustamist paika pandud.

Eesti Ekspress on kirjutanud loo, mis peaks ka mittekonservatiivist inimese selle tõesuses kahtlema panema.

Nooremapoolne peavoolu ajakirjanik Greete Palmiste, kellelt ju tegelikult ei saagi muid põhimõtteid oodata, kui neid, mis kõlasid naiste marsil eriti vihaste naiste suust, alustab oma lugu nii: “Kuidas ma Tallinna lasteaedadest homopropaganda jälgi ajasin!” Juba pealkirja häälestus on ühene: ma läksin sinna seda ümber lükkama ja sain hakkama!

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kogu lugu ongi üles ehitatud nii, et EKRE kandidaadi Kairet Remmak-Grassmanni põhimõtete valgustamine tunduks kokkuvõetult – ju ta üks veidrik on, kui räägib asjadest, mida olemas pole. Palmiste ju tunnistab: “Ekspress asus homopropaganda otsingutele, et mõista, millest üldse jutt käib.” Ehk täpsemalt – noor vasakliberaal saadeti uurima, millest rahvuskonservatiiv räägib, ja kogu sellest jamast loodeti kokku vorpida objektiivne lugu.

Reportaaži stiilis lugu räägib sellest, kuidas helistatakse mitmesse lasteaeda – ja homopropagandat ei kuskil! Siinkohal meenub jutt sellest, kuidas Venemaal Putini kõrge toetus saavutatakse – nimelt küsib ametnik tänaval inimeselt otse: kas Te toetate Venemaa presidenti? Ja mis te arvate, kas keegi julgeb öelda, et ega ei toeta küll?

Eriline on ka see, et kaks lasteaeda ja nende direktorit on jäetud anonüümseks – riigi(omavalitsuse)asutus ja ametnik ei tohiks anonüümsust paluda. Ehk sellepärast siiski paluti, et lasteaiad olid loo järgi Põhja-Tallinnas ja Lasnamäel – sealsed vene rahvusest lapsevanemad võiksid direktori poliitkorrektse jutu peale vihaseks saada, ja seda nood ei soovi.

Eesti Ekspressi ajakirjaniku kõnesse lasteaia direktorile selle kohta, et kas teie lasteaias on probleeme homopropagandaga, on eitav vastus juba sisse kodeeritud. Riigis, kus üks õpetaja ja ühe teatri töötaja on homoagenda vastu olemise eest juba vallandatud, üks Rootsi pank on geisäutsude peale oma kodanikuühiskonna preemiaraha tagasi küsinud ja geisallivus tehtud vabatahtlikuks kohustuseks, ei hakka mitte ükski hea riigipalgaga ja kindla töökohaga lasteaiadirektor oma kahtlustest rääkima – homofoobia-kirves lendab kohe selga!

Homoagendat surutakse lasteaedadesse ja koolidesse riigi toel ning katse meelitada riigiametnikku rääkima kahtlustest selles osas, on juba ette teada vastusega. Ega Greete Palmiste ju tegelikult seda otsinudki, ta vajas tulemust, mis räägiks Kairet Remmak-Grassmanni väljaöeldule vastu. Ja ta saigi tubli ideoloogiatöötajana sellega hakkama!

Muide, ajakirjaniku jutust paistab välja ka hägustamine, mis on peavoolumeedia ja kartellipoliitikas tavaline – kuigi jutt on lasteaedades esitletavast samasooliste peremudelist, põimitakse sellesse ruttu sisse vanaemad, üksikvanemad, kärgpered ja mida iganes. Sama tegi ka peaminister Ratas Riigikogus küsimusele Keskerakonna erinevates peremudelites elamise kohta vastates.

Lõpp aga on Greete Palmistel eriti humoorikas: kui Ekspressil homopropagandat leida ei õnnestunud, siis vastupidist nähtust on üks LGBT-kogukonna liige küll märganud – nimelt polevat ta homopropagandat kusagil kohanud, küll aga heteropropagandat. Nüüd on loomulik mees-naine suhe juba heteropropagandaks tembeldatud, ise geimaailmas elav elgeebeeteelane aga geipropagandat ise selles ulpides tõesti ei märka.

Allikas: Eesti Ekspress

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused