Kuidas ka ei vaataks – Mart Helme äramainitud hobusevargad paistavad igal pool silma

Eesti,
©Scanpix
Poliitilis-ideoloogilised üritused on EKA-s tavalised.

EKRE liidri Mart Helme sõnad hobusevarastest, mis käisid küll ühe teise kooli pihta, said tõestust Eesti Kunstiakadeemiast, ja – oh üllatust! – vasakpoolse Sirbi kaudu.

Toivo Raidmets kirjutab loos “EKA lammutab sisearhitektuuriõpet” EKA-st päris räige ülevaate – piisab vaid mõnest lõigust:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sisearhitektuuri osakonna uueks juhiks sai Hannes Praks. Praksi juhtimise aeg on sisearhitektuuri õppele olnud kultuurirevolutsiooni laadne, uskumatult veidrate ettevõtmiste periood. Tegeleti kõigega, mis kentsakuse tõttu võis ületada uudisekünnise ning tuua feimi ja laike ühismeedias. Ujuvsaun, palvela, kilesaunad palestiinlastele ja lätlastele, metsaonnid ja pesakastid lindudele. Üliõpilasi solgutati igati: sisseastumiseksamid üksikul saarel, ellujäämiskatsed suurlinnades, näitlemine sisseastumisel ja veel palju erialaga mitte kuidagi seotud hullusi.

Selle tõttu on praegune olukord väga kurb. Lõpetajad ei valda arvutiprogramme, materjaliõpe on kängunud, kooli uude puidutöökotta pole palju asja, üliõpilasi sunnitakse trampima hoopis metsas. Õpetajaskond ei koosne enam sisearhitektidest, vaid muidu huvitavatest inimestest. Endine, tugeva konstruktiivse hoiakuga kateeder on muudetud sooja õhu tootmise artelliks.

Lugege selle aasta magistritööde pealkirju ja püüdke arvata, mis osakonnas need kaitstud on: „Kaeva terviseks – muld kui taasavastatud element siseruumis“, „Formaliseerides elamuehituse mitteformaalsust Aleksandrias Egiptuses: modulaarne disain Hawd10-le“, „Tajuline lootusetus pinnapealsuse ajastul“, „Elu, surm ja ruumid nende vahel. Surnuaiakultuuri olukorrast Eestis: disaini fiktsioonide loomine matmispaikade kontekstis“, „Ruumikujundusest ühiskonna sotsiaalse aluskoeni. Kohtumiste loomine rahulepingu sõlmimise järgses Kolumbias“.”

Siia juurde ka üks kommentaar FB-st: “Töö käib kõrgesti hinnatud kuluaarides… Mida segasem – seda progressiivsem ja RAHANÕUDVAM… Udu- ja õhulosside projektid. Mida see matsirahvas endast mõtleb – nad ei mõista meie loomingulisust – SEGAVAD ja lammutavad meie unistusi Eestist. Lossi ette seisma-streikima aega ju jagub. Nõudma peab…”

Uutele Uudistele on EKA meelde jäänud sellega, kuidas nad õigustasid sõnadest “EKRE” loodud haakristi, väites, et selle loomine sealsetel pindadel olevat lihtsalt kunst. EKA ideoloogilised seltskonnad on kaasa löönud ka paljudel valitsusvastastel ettevõtmistel.

Taas kord sai kinnitust see, et kui halvamaiguliselt Helmede öeldu ka ei kõlaks – elu tõestab alati, et neil juttudel on tagapõhi olemas.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused