Kuidas lebada kõnniteel: noorrohelisi kiirkoolitatakse massirahutusteks

Eesti,
- Updated
©Scanpix

Facebooki grupp Fridays for Future Eesti levitab Eesti Rohelise Liikumise infot Tartus korraldatava kliimastreigi kiirkoolituse kohta, mis kujutab endas sisuliselt mitte ainult mässule ja rahutustele õhutamist, vaid ka selle professionaalset ja süsteemset ettevalmistamist.

See ei ole pelk rahvaalgatus, vaid MTÜ Mondo, kes muu hulgas korraldab noortele ka lausa plakatite ja hüüdlausete töötoa. Nii ei maksa imestada, kust need räuskavad noored tulevad, kes oma loosungitega tänavatele kogunevad.

Leheküljelt saame teada, et praegu käib kliimastreikide nädal ja et kliimastreigi kiirkoolitus on mõeldud eelkõige neile, „kes ei ole siiani viitsinud veel päris täpselt süveneda sellesse, miks noored üldse tänaval on ja kas nendega peaks ehk liituma“.

Massirahutustele õhutav lehekülg kutsub osa saama koolitusest, kuidas streigil toimetada, otsitakse üheskoos „ideaalseid hüüdlauseid ja plakateid, et seekordne kliimastreik tuleks eriti kõva!“.

Kavast leiame näiteks järgmised punktid: hõikame hääle lahti – parimad hüüdlaused meilt ja mujalt; protestikõne kiirkoolitus; kuidas lebada kõnniteel.

UU

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused