Kuidas näoraamat nõustus homoparaadide osas kaude Uute Uudistega

Eesti,
©Scanpix
Facebooki avarused muutuvad üha kitsamaks. Pilt on illustratiivne.

Pühapäeval keeldus Facebook levitamast Uute Uudiste artiklit selle kohta, et laupäeval toimunud homoparaadide järel lülitas BBC samasooliste ürituse mastaapide kajastamises mängu ka selle jälgijad.

Toimetaja valis põhifotoks ametlikust pildipangast välja agentuuri France Presse pildi Madridi homoparaadist, mille juures oli selgitus: “EDITORS NOTE: Graphic content / Naked members of the Lesbian, Gay, Bisexual, Transgender, Intersex and Queer (LGBTIQ) community take part in the annual Pride parade in Madrid, on July 6, 2019. (Photo by GABRIEL BOUYS / AFP).”

Pildil olid ihualasti vikerkaarevärvides maalingutega mehed ja naised marssimas kogu rahva silma all, ka laste nähes. France Presse tegi sellest fotosid ja levitab neid kogu maailmas.

Facebook teatas selle loo peale, et blokeerib artikli, kuna see ei vastu “community” standarditele, mis keelavad seksi ja alastuse propageerimise. Lugu ei lastud postitada ka mistahes tagasihoidlikuma pildiga.

See on väga tore, et Facebook ei  luba postitada fotosid, mis tehti Madridi geiparaadil – Uute Uudiste toimetuse arvates võiks keelustada vähemalt pooled geiparaadidel tehtud ebaeetilistest ja ebaesteetilistest piltidest.

Paraku on geiparaadidel selline ebaeetilisus just lubatud, aktsepteeritav ja toetatav – laste silme all käivad seal ringi alasti, poolalasti ja rihma otsas inimesed. Siin hakkab FB tsensuur moraalinormidele vastu töötama – kui inimesed ei näe, milline Soodoma ja Gomorra toimub neil geiüritustel, suhtuvad nad neisse neutraalselt või isegi pooldavalt.

Prantsuse rahvuslaste liider Marine Le Pen käib siiani kohut seetõttu, et postitas sotsiaalmeediasse pildid Islamiriigi kuritegudest, näitamaks, millised kõrilõikajad need on. Riigi kohus keeras asja teistpidi, väites, et sellega ta just propageeris kuritegusid.

FB tegi ehk õigesti, lubamata Uutel Uudistel üles panna pilte alasti inimestest, kuid Mark Zuckerbergi seltskonna veendumusi teades võib eeldada, et nad ei taha ka seda, et inimesed teaksid, mis toimub geiparaadidel tegelikult.

Kogu loo koos piltidega (keelualune pilt on tekstis viimane) leiab Uute Uudiste kodulehelt https://uueduudised.ee/. Lisaks postitame uuesti uudise teksti.

Homoparaadid lülitavad oma austajate sekka juba ka uudishimulikud

Homoparaadid pole ilmselt sugugi nii populaarsed, kui korraldajad sooviksid, seetõttu on hakatud arvesse võtma ka jälgijaid.

Suurbritannia pealinnas Londonis jälgis laupäeval seksuaalvähemuste festivali 1,5 miljonit inimest, teatas rahvusringhääling BBC. Marsil endal osales rohkem kui 30 000 inimest. Ülejäänud olid pealtvaatajad.

Samalaadne üritus leidis aset ka Hispaania pealinnas Madridis, kus politsei andmetel oli osalejaid ja pealtvaatajaid umbes 400 000, vahendab BNS.

Pealtvaatajatega on paraku nii, et nende seas on ka palju uudishimulikke, möödakäijaid ja kindlasti ka vihaseid vastaseid.

Geiparaadid tehakse tavaliselt väga käidavates kohtades ja kindlatel aegadel, seetõttu on igal geiparaadil ilmselt tohutul hulgad jälgijaid, seda vaid seetõttu, et need on agressiivsed, provokatiivsed ja näkkukargavad.

Muuhulgas käivad seal nahka riietatud, poolpaljad, keti otsas veetavad, ebaesteetilised (paljastunud vanamehed) ja muud väljapanekud – pööbellik lihtinimene tahab ikka vaatemängu. Seega ei maksa jälgijate arvuga eputada.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused