Kuidas presidendile vildakat mainet kujundatakse

Eesti,
©Scanpix
Kõrge sissetulekuga presidenti ei maksaks heaks majandajaks nimetada.

Delfi Ärileht on otsustanud kajastada Eesti tipp-poliitikute varanduslikku seisu, muutes selle naljanumbriks või ideoloogiliseks tellimustööks, nagu oli EKRE juhtide puhul.

Nüüd kirjutab Siiri Liiva ülistavalt: “Eesti president on hea majandaja: laene ei ole, kinnisvara aga jagub ja ta teenib selle pealt ka tulu.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Majanduslike huvide deklaratsiooni järgi teenis kaks ja pool aastat Eesti presidendina ametis olev Kersti Kaljulaid mullu 74 525,99 eurot. Lisaks rentivat ta kinnisvara, sest talle kuulub kaks korterit, eramu Nõmmel ning suvila Harkus. Aasta varem, 2017. aastal oli presidendi aasta brutosissetuleku suurus 74 875,26 eurot eurot.

27. jaanuaril 2017. aastal aga kirjutas seesama Delfi “Kersti Kaljulaid saab lisaks presidendipalgale Euroopa kontrollikojast iga kuu ligi 12 000-eurost toetust, kuna Kaljulaidi palk oli kontrollikoja esindaja kinnitusel umbes 20 000 eurot.” Ehk siis “vastavalt EL-i regulatsioonidele on kontrollikoja eksliikmetel pärast ametist lahkumist järgmised kolm aastat õigus nn üleminekutoetusele.”

“Üleminekuhüvitise suurus sõltub aga sellest, kui kaua oli kontrollikoja liige ametis. Kersti Kaljulaid kontrollikojas pisut üle 12 aasta, nii et ta saab seaduse kohaselt iga kuu hüvitist 60 protsenti tema sealsest ametipalgast ja kolm aastat pärast kontrollikojast lahkumist,” kirjeldab Delfi.

Uute Uudiste asi pole riigipea rahakotis sorida, vaid pigem juhtida tähelepanu sellele, kuidas ajakirjandus loob Kaljulaidile mainet – ta olevat hea majandaja ja laene pole. Iga kuu 12 000 kõrvalt saades poleks kellelgil meist laene ja me majandaks hästi.

Nii luuaksegi poliiteliidile ilus maine, mille tagapõhi on tegelikult tükkis teistsugune.

Allikad: Delfi Ärileht ja Delfi

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused