Kuidas väljendavad ennast poliitilised voorimehed? Seewald, koffer-kuli, fekaal, rõvedusehunnik…

Eesti,
- Updated
©Priit Simson/Ekspress Meedia
Otse metsast eurosaadikuks – Indrek Tarand.

Mida rohkem rahvuskonservatiivsus Eesti ühiskonnas kinnistub, seda hullemini paljastub tema vastaste labane olemus, ja kui siiani räägiti “räigest” EKRE-st, siis nüüd kannavad seda lippu liberaalse leeri “tipud”.

Kogu oma “räigusest” hoolimata pole EKRE poliitikud kunagi laskunud lameda kõnepruugini – nad ütlevad teravalt, aga mitte ropult ja mõnitavalt, nagu vastasleer nüüd oma nägu paljastades väljenduma on asunud. Allpool read EKRE-vaenajate sõnakasutusest:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Peeter Oja: “Eesti valitsus on nagu Seewaldi palat. /…/ “Suvaline vend saab põllumajandusministriks. Kuskilt tuli mingisugune vend ja nüüd on. Enne on kirjutanud täiesti haiget juttu oma portaalis, sotsiaalmeedias ja no selline inimene juhib.”

Indrek Tarand: “Merde!” raksatas Le Pen ning EKRE täitis, küür seljas, Euroopast tulnud käsu.
“Mõelda vaid, tema ise tuleb meite kodutanumale! „Kas teadsite, et Marine on nii pikk?” „Ohhoo, ta suitsetab!” (/…/  Muidugi, seljakesed olid neil küürus juba enne. Midagi (kaabude all peituv mõtlemiseks mõeldud organ oli neile signaliseerinud) on mäda. /…/ Parimal juhul saab wunderkind Jaak Madison loodavas fraktsioonis Marine’i Koffer-kuli austava ameti…”

Margus Tsahkna: “End rahvuslike huvide eest seisvateks parteideks nimetavad EKRE ja Isamaa on kahepeale tekitanud keset tänavat fekaali ja varjamiseks katnud selle sinumustvalgega, kuid hais läheb järjest tugevamaks ning levib järjest kaugemale. Seda ei ole enam võimalik varjata.”

Jevgeni Ossinovski: “Jüri sahmib hommikust õhtuni nagu riisiluud EKRE meeste järel. Õhtuks saab tuba puhtaks, aga järgmisel hommikul on uued rõvedusehunnikud nurkades.”

Kui teised asjaosalised on labaseks muutunud vihakõne käigus, siis Indrek Tarandi üllitis Delfis näitab, et see küll ei mahu enam vähimalgi määral viisaka suhtluse raamidesse ja eurosaadikust on saanud eurovoorimees.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused