Kuidas venelased küüditamist „vajalikuks meetmeks“ nimetasid

Eesti,
- Updated
©Erakogu
Anti Poolamets tütardega ja represseeritu Ruuben lamburiga Maarjamäel.

Eile möödus 80 aastat Eesti rahva kallal pandud massilisest kuriteost, kui tuhanded süütud inimesed küüditati Nõukogude Venemaa võimude tahtel Siberisse. Riigikogu vabadusvõitlejate ja represseeritute toetusrühma esimees Anti Poolamets (EKRE) asetas erakonna nimel pärja nii Tallinnas Maarjamäel asuva kommunismiohvrite memoriaalile kui ka küüditatute mälestusmärgi jalamile Kehras. Samuti osales ta pühapäeval Viru-Jaagupi kirikus triptühhoni (plaadid küüditatute nimedega) avamisel.

Uued Uudised avaldab siinkohal Anti Poolametsa meenutuse tunamullu Luksemburgis Euroopa koostöö ja julgeolekuoleku organisatsiooni suurelt aastakoosolekult, mil Ukraina ja Venemaa pinged laes ja kus närvi aetud Venemaa esindus õigustas küüditamist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Anti Poolamets: „Kui mingid riigid nendel avalikel foorumitel raevukalt tülitsevad, siis on see ka indikaator sellest, mis toimub päriselus kusagil maastikul. Ukraina ja Vene tüli on kogu aeg sellistel avalikel foorumitel olnud ääretult tugevalt esindatud.

See üritus lõppes pauguga selles mõttes, et Venemaa esindajad läksid väga agressiivseks

Mina olin juba hotellis, vaatasin, et üritus hakkab läbi saama, et siin pole enam muretseda… Äkki mulle helistatakse, et kähku, venelased proovivad kõik läbi kukutada – kogu selle suure istungjärgu. Ma siis tulin hotellist pooljoostes istungile ja nägin seda meeletut trollimist pealt. Trollimine seisnes selles, et nad püüdsid väita, et foorumit ei ole enam ja nad kõik lihtsalt marssisid ruumist välja, öeldes, et kogu see asi on ebaaus ja ebaõiglane.

Eestlase hinge jäi kõige rängemalt asjaolu, et Vene delegatsiooni üks juhte käratas, et see oli seotud natsismivastase deklaratsiooniga, mida Venemaa väga läbi surus. Kuigi ta ise oli ju tohutu agressor Ukraina vastu, aga ta tahtis näidata, kuidas tema on rahu eest võitleja ja keegi ei tahtnud sellega kaasa minna.

Nad hakkasid lihtsalt sõimama Eestit-Lätit-Leedut, et te olete ühed natsiriigid. Selle peale, et venelased on kuulnud igasuguseid süüdistusi küüditamise teemal, ütlesid, et see küüditamine oli „vajalik meede“, sest baltlased olid natsid ja nad tuligi ära küüditada.

See tekitas suurel avalikul foorumil jahmatuse – genotsiidi õigustamine tegelaste poolt, kes samal ajal panevad ise toime Ukrainas agressiivset sõda. Nad tulevad ja õigustavad päise päeva ajal naiste ja laste hävitamist Baltimaades.

Selle peale tuli Krimmi tatarlaste esindaja Ukraina parlamendis ja ütles: „Kas te kuulsite, kuidas Venemaa õigustab avalikult tervete rahvaste hävitamist?“

Igatahes tegi Venemaa endale sellega tohutult häbi.

Õhtusel olemisel rääkisime ameeriklaste ja teistega sellest, kuhu on võimalik langeda ja kui rumal on Vene välispoliitika, et sedasi agressiivse genotsiidi õigustamisega täiesti põhjas ära käia.

Loomulikult võiksid Baltimaade esindajad ka sealsamas OECD suurel plenaaristungil sõna ja tõid selle välja, kuidas Venemaa õigustab genotsiidi.

See on mulle suur kogemus, et kui labane, kui kohutavalt alatu, võib olla isegi avalikus diplomaatias, kus isegi mingit maski ei kanta.“

 

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused