Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuigi valitsus oleks justkui silmaklappidega, tegi julgeolekukomisjon ettepaneku kindlustada piir ajutise tõkkega

15.11.2021
Mart Helme idapiiril.
© Siseministeerium

Euroopa Liidu ja NATO välispiiri kaitseks ja võimaliku hübriidrünnaku ennetamiseks otsustas valitsuse julgeolekukomisjon teha valitsusele ettepaneku osa Eesti idapiiri ajutiseks tugevdamiseks lõiketraadist tõkkega, kuigi nii peaminister Kaja Kallase kui ka siseminister Kristian Jaani arvates ikka Eesti piirile otsest ohtu ei ole.

Jaani sõnul on piirile ajutiste tõkete lisamine praeguses olukorras sisuliselt piiriehituse kiirendamine.

EKRE poliitik Helle-Moonika Helme meenutas, et kui EKRE sai võimule, avastas siseministriks tõusnud Mart Helme, et Reformierakonna algatatud kalli piiri ehitamine seisab, sellega poldud isegi alustatud, sest raha ei olnud.

Mart Helme ütles, kui sellise kellade ja viledega tehnoloogilise piiri ehitamiseks raha ei ole, siis teeme lihtsamalt – tõmmati kellad ja viled maha ja töö läks käima.

Ei taha mõelda, mis oleks praegu, kui seda etappi poleks vahepeal olnud.

Nüüd on vähemalt on kogu piir puhastatud metsast ja lõunapiiril on juba välja ehitatud ka tõkked ja tara.

„Praegu tuleks sinna väljapuhastatud aladele tõmmata korralik okastraat, mis on esmane kaitse, aga kuna Läti hakkab juba ka müüri ehitama, siis tuleb ka meil see ette võtta,“ rõhutas Helle-Moonika Helme, kritiseerides praegust valitsust, kel on okastraat laos ja siiamaani ohtu piirile ei näe.