Kuku raadio eemaldas eetrist Henn Põlluaasa värsket raamatut tutvustava saate

Henn Põlluaasa raamat paljastab ohtralt sotside sigadusi.

Kuku raadio eetrist kõrvaldati ootamatult raadiosaate „Nädala raamat“ uued osad, milles tutvustati Henn Põlluaasa värsket teost sotsidest.

 

Veel eile oli Kuku Raadio nädalakavas kirjas, et “selle nädala raamat on Henn Põlluaasa “Sotsid. Interrinde teine tulemine” kirjastuselt Grenader. Raamatus heidab Riigikogu liige Henn Põlluaas kriitilise pilgu sotside ideoloogiale ja tegevusele ning tõmbab selle käigus paralleele ajalooga.

Esmaspäeva hommikune saade oli eetris. Täna hommikul aga lasti Kuku raadiost hoopis eelmise nädala saadet ning saatekavast oli Põlluaasa raamatut tutvustav tekst kadunud.

Kirjastaja küsimise peale vastas saatejuht Küllo Arjakas, et tema poolt on kõik selle nädala saated kenasti sisse loetud ning tal ei ole vähimatki teadmist, miks saade on maha võetud.

Henn Põlluaasal on põhjust kahtlustada, et saade jäeti ära poliitilistel kaalutlustel. „Tegemist on äärmiselt piinliku ja demokraatlikusse ühiskonda mittekuuluva intsidendi ning selge poliitiliste oponentide suukorvistamise ja tõe varjamise katsega,“ ütles Põlluaas.

„See annab selge pildi, et raamatus välja toodud sotside ihalus keeldude ja käskude ühiskonna loomiseks, kus nemad dikteerivad, mida inimesed võivad mõelda, öelda või teha, peab sajaprotsendiliselt paika. Raamatupoodides ei ole nad suutnud raamatu müüki õnneks takistada.“

UU

Kommentaarid