Kulla leerimaja tunnistati kultuurimälestiseks

Eesti,
Kulla leerimaja

Eelmisel nädalal kirjutas kultuuriminister alla käskkirjale, millega tunnistati kultuurimälestiseks Viljandimaal Halliste vallas asuv Kulla leerimaja.

Halliste koguduse jaoks ehitatud leerimaja sai valmis 1902. aastal. 1930ndatel kolis hoonesse Pornuse 6-klassiline algkool. Haridust jagati selles majas kuni 1990ndate keskpaigani, kui maakoolide sulgemise laines ei jäänud puutumata ka Halliste vald. Pärast seda on hoone seisnud tühjana ja tasapisi lagunenud ning võsasse kasvanud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Leerimaja on ehitatud punastest tellistest historitsistlikus stiilis. See esindab just Viljandimaale ajalooliselt omast tellisarhitektuuri. Kulla leerimaja paikeb Halliste ja Abja-Paluoja vahelise maantee ääres, teisel pool teed on endise Halliste kihelkonnakooli mälestusmärk.

Valla eelarvest on plaanis ka leerimaja lähiaastatel põhjalikult renoveerida. Sel aastal on leerimaja remondiks planeeritud sada tuhat eurot, kogu maja täielikuks kordategemiseks läheb hinnanguliselt pool miljonit. Kulla leerimajast peaks saama valla ühistegevuse kodu, kuhu kolivad ka raamatukogu ja vallavalitsus.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused