Kullamaa vald kaalub haldusreformi vastu riigikohtusse pöördumist

Eesti,
- Updated
HALDUSREFORM

Läänemaal asuva Kullamaa valla volikogu kaalub reedel, kas esitada riigikohtusse taotlus algatada põhiseaduslikkuse järelevalve ja tunnistada osa haldusreformi seadust kehtetuks, kirjutab Lääne Elu.

Juttu on seitsmest haldusreformi seaduse paragrahvist, mis rikuvad kohaliku omavalitsuse õigusi. “Volikogu otsust on raske prognoosida, aga ma arvan, et eestlase õiglustunne viib meid kohtuteele. See oleks igati mõistlik,” ütles Kullamaa volikogu esimees Einar Pärnpuu.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kullamaa tahab, et kehtetuks tunnistataks paragrahvid, milles on juttu 5000 elanikust kui tsensusest, millest vähemaga ei suuda kohalik omavalitsus oma elu korraldada, valitsuse õigusest valdu sundliita ning jätta sundliidetud vallad ühinemistoetusest ilma.

“Me ei protesteeri mitte haldusreformi vastu, vaid seaduse nende punktide vastu, mis lubavad kogukonda sundkorras ühendada. Eestlasele ei ole sund vastuvõetav. Kullamaa on seni oma elu korraldamisega väga hästi hakkama saanud. Me pole jätnud ega jäta midagi tegemata,” ütles Kullamaa vallavanem Jüri Ott.

Kullamaal on veidi üle tuhande elaniku. “Kui elanike piirist rääkida, siis peaks see olema väga hästi põhjendatud. Praegu on elanike arv peamine ühendamise kriteerium, taustaks väide, et väiksemad vallad ei suuda tagada avalikke teenuseid, mida näeb haldusreform ette. Me ei tea aga tänini, mis need teenused on,” ütles Ott.

Oti sõnul on see kõik valdu vihastanud ja need on asunud oma õiguste eest võitlema. Augustis valmis endise justiitsministri, praegu advokaadi Paul Varuli juhitava õigusteadlaste meeskonna analüüs, mille järgi rikub juunis vastu võetud haldusreformi seadus kohalike omavalitsuste õigusi mitmes punktis, sealhulgas 5000 elaniku alampiir ja sundliitmine.

BNS

Foto: TOOMAS HUIK/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused