Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kultuuriminister Piret Hartman liputab välismaal uue valitsuse saba, kuid valeliku urina saatel

28.07.2022
Kultuuriminister Piret Hartman vaenab reaalses elus eesti keelt.
© Uued Uudised

Uue valitsuse ministrid on alustanud oma tööd valetamise ja vassimisega ja seda lausa rahvusvahelisel tasemel (nagu peaminister Kaja Kallas on välismeedias pidevalt ette näidanud).

Kultuuriminister Piret Hartman oli neljapäeval visiidil Austrias Viinis, kus ta ütles, et Eesti on Ukraina sõjapõgenike aitamisel rahvusvaheline eeskuju, vahendab BNS.

“Eesti on elaniku kohta üks suurimaid Ukraina toetajaid maailmas ka sõjapõgenike vastuvõtmisel. Rääkisin Euroopa kolleegidele, kuidas oleme korraldanud keeleõpet ning kohanemisprogrammi ajutise kaitse saanud ukrainlastele ja teinud koostööd Ukraina kultuuriseltsidega. Paistame Euroopas silma sellega, et oleme kiirelt niivõrd suure põgenike vooga hästi kohanenud,” ütles Piret Hartman.

Eesti “edusammudest” kirjutas alles paari päeva eest ERR: “Tallinnas varem kaitseväe kasutuses olnud majadesse elama paigutatud Ukraina sõjapõgenikega ei ole siiani üürilepingut sõlmitud, sest sotsiaalministeeriumi hinnangul küsib Riigi Kinnisvara Aktsiaselts nende eest põhjendamatult kõrget üüri. Põgenike üürivaidlus sai uue ootamatu pöörde, kui selgus, et hoonetel puudub kasutusluba.”

29. juunil kirjutas seesama ERR: “Tallinnas Kopli tänava hoonesse majutatud Ukraina sõjapõgenikele tuli üllatusena algul nigelas seisus olnud korteritele kehtestatud kõrge üürihind. Sotsiaalministeerium leiab, et RKAS-i määratud hinnad käivad põgenikele üle jõu ja neid tuleb langetada, kuid RKAS-i väitel panid nad maksumuse paika just ministeeriumi juhtnööride järgi.”

Postimees kirjutas ukrainlaste reageeringutest: “Üks naine ütles, et tema läheb selle peale üldse koju tagasi – vahet pole, kas pommid kukuvad ja ta saab koos oma mehega surma või mitte, aga seda ta Eesti riigilt ei oodanud,“ tsiteeris leht ametnikku, kes tõi näite põgenikust, kes polnud rahul neile Koplisse pakutud korteriga.

Delfi kirjutas 21. juulil: Sotsiaalkindlustusamet pikendab lepingut Tallinkiga Ukraina sõjapõgenike majutamiseks reisilaeval MS Isabelle 7. oktoobrini, sest sõda Ukrainas jätkub ja olukord üüriturul on pingeline. Põgenikele sobivate eluasemete leidmine on osutunud arvatust aeganõudvamaks. „Kujunenud olukorras on parim lahendus Tallinkiga lepingu pikendamine,“ ütles sotsiaalkindlustusameti kriisistaabi juhi kohusetäitja Kersti Kask. Praegune üüriturg ei soosi Ukraina sõjapõgenike väljakolimist riigi poolt pakutavatest lühiajalise majutuse kohtadest.

Ei tundu, et Eesti oleks rahvusvaheliselt eeskujuks, seda enam, et eelseisev talv ähvardab Eesti elanikke erakordselt suurte kulutustega toasoojale ja elektrile, valitsus ei tee midagi tõhusat selle ohjeldamiseks ning löök ähvardab tabada eriti valusalt just ennast sisse seadvaid sõjapõgenikke.

Uued Uudised