Kultuuriminister usub, et vaimupuudega patsiendid ideoloogilisel marsil on panus võrdõiguslikkusesse

Eesti,
357-HOnBqNMB6OksaJLYLk

Kolmapäevases valitsuse infotunnis pidi kultuuriminister Indrek Saar andma EKRE fraktsiooni esimehele Martin Helmele aru selle kohta, miks mõnes riigifirmas muudeti laupäevasest naistemarsist osavõtt kohustuslikuks.

Marti Helme nentis küsimust esitades kohe, et tema ja Saar on meeleavalduse sisu suhtes eri meelt, sest EKRE arvates on naistemarss vasakradikaalne. “See oli ideoloogiline üritus ja enne seda saatis Sotsiaalministeeriumile alluva Hoolekandeteenuste AS-i direktor Maarja/Maarjo Mändmaa ehk siis transvestiit kirja oma töötajatele, et kõik, ka kliendid, peavad marssima. Ehk siis oma töötajatele anti korraldus osaleda ideoloogilisel meeleavaldusel ja lisaks sellele anti neile korraldus tuua marssima ka oma kliendid, kelleks on umbes 2100 vaimupuudega inimest. Põhjus võis olla selles, et Mändmaa elukaaslane Kadi Viik on selle marsi korraldaja, tema ühtlasi on ka võrdõiguslikkuse osakonna juht olnud, praegu on Inimõiguste Keskuse juht ja osaline feministeeriumis… Kas see ongi normaalne, et meil riigiasutused annavad korraldusi oma töötajatele ja klientidele minna meelsust avaldama?” päris Martin Helme.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Indrek Saar vastas seepeale, et tema ei teadvat sellistest korraldustest midagi, ta süüdistas Martin Helmet hämamises ja valetamises ning “valede” väljaannete lugemises, soovitades sõltumatuid meediakanaleid tarbida. “Tegemist oli ühe viisiga juhtida tähelepanu nendele asjadele, nendele väärtustele, mis on kirjas ka Eesti Vabariigi põhiseaduses ja millest peaksid juhinduma ka kõik Eestis tegutsevad erakonnad,” kaitses ta marsile sundimist. Kultuuriminister teatas, et väljas olevat olnud kõik erakonnad, kes tahtvat kaitsta naiste õigusi ning sarjas rahvuskonservatiive sealt puudumise eest.

Täiendavas küsimuses palus Martin Helme, et kui Saar mingi sõltumatu meediaväljaande leiab, siis näidaku seda ka temale. “Aga ma ei teadnudki, et Eesti Vabariigi põhiseaduse alusväärtuseks on vulvamütside kandmine. Ja ma olen lausa imestanud, et teie erakonna esimees ei pannud seda hoolimata üleskutsest endale pähe, roosat ilusat mütsi, mis oli selle ürituse korraldajate üleskutse,” märkis ta. Lisaks juhtis tähelepanu ka sellele, et minister ei vastanud sisuliselt küsimusele.

“Meie andmetel on selline kiri läinud selle inimese poolt välja asutuse töötajatele, kus ta ütleb: “Kõik marssima!”, kaasa arvatud kliendid. Minu küsimus on: kas vaimupuudega inimeste mobiliseerimine vasakradikaalsele ideoloogilisele marsile on normaalne? Ja kui seda nii tehakse, siis me lihtsalt teame seda, et kui me pärast märtsi võimule tuleme, siis me hakkame ka riigiametnikke ja riigiasutuste töötajaid marssidele saatma,” lausus Mart Helme.

Indrek Saare vastus algas heietusega ametnike saatmisest kuhugi, millega EKRE olevat juba algust teinud, ning jõudis ülestunnistuseni: “Ma võin teile tsiteerida, mida selle kohta on öelnud sotsiaalminister, kelle haldusalas see on. AS-i Hoolekandeteenused juht Maarjo Mändmaa on ka juba meedias selgitanud teema olulisust ja selle seotust hoolekandega. Ettevõttel on võimalus ise otsustada, millistele väärtustele tähelepanu pöörab või millist infot oma sisekanalites jagab. /…/ Väärib tunnustamist, et tööandjad soovivad panustada ka soolisse võrdõiguslikkuse edendamisse ja loodame, et tulevikus on selliseid üleskutseid veel. Ja ka muideks Tartu Ülikooli eetikakeskuse juhataja Margit Sutrop on leidnud, et tegemist oli üsna tasakaalustatud üleskutsega käituda ettevõtte AS Hoolekandeteenused väärtuste kohaselt.”

Järgmisena sõna võtnud EKRE esimees ja Riigikogu saadik Mart Helme lõpetas küsimuse kindlalt: “Ma ei saa kuidagi aktsepteerida ministri sellist arrogantset ja sügavat ideoloogilist vaimupuuet representeerivat käitumist, vassimist, valetamist, laimamist ja süüdistamist minu poolt juhitava erakonna suhtes. See on piinlik, see on häbiväärne ja põhimõtteliselt te vastasite nüüd ka küsimusele, et teie aktsepteerite seda. Teie vasakul käel istuv Riigikogu spiiker on korduvalt rääkinud, kuidas me ei taha enam tagasi minna ühte teise aega. Nüüd teie juhtimisel me siis tahame tagasi minna aega, kus kõik töökollektiivid pidid käima sunniviisil igasugustel demonstratsioonidel. Aitäh, et te olete ennast paljastanud järjekordselt vasakpoolse propagandisti ja vasakpoolse ühe ideoloogia ühiskonnale pealesurujana. Vastust pole vaja!”

Kultuuriminister Indrek Saar siiski vastas ja ainus mõistlik osa oli algus: “Tõesti sellele on midagi väga raske vastata…”

Allikas: Riigikogu stenogrammid

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused