Kumb on Eesti mainele hullem – kas “rahapesuriik” või “paremäärmuslik riik”?

Rubriik Eesti On

Viimasel ajal ründavad poliitoravad ja sotsid uut valitsust järjekindlalt väitega, et EKRE osalemine selles pidavat Eesti seni kõrge maine järsult kuhugi alla viima.

Tegelikult aga pole EKRE võimulepääsus midagi uut – see on kogu Euroopa trend, kus konservatiivsed, rahvuslikud ja immigratsioonivastased jõud saavad parlamendivalimistel üha suuremalt esindatud ning paljudes riikides pääsevad ka valitsusse. Nii et väide mainelangusest rahvusliku parempöörde tõttu on pigem propagandistlik hirmutamine.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küll aga ei taha needsamad ründajad Reformierakonnast ja SDE-st rääkida ühest väga tõsisest mainekahjust, mis ujus välja mullu – selleks on rahapesu läbi Danske panga ja Swedbanki. Kuna seda tehti peamiselt vaid Eesti filiaalide kaudu, siis on see põhjalik hoop kogu omariikluse mainele, mis saavutati 27 aasta jooksul – just see skandaal viis Eesti ühele pulgale Kariibi mere saareriikidega.

Ja kes Eesti maine üle nutavad – peamiselt ikka Reformierakonna ja sotside poliitikud, kes olid kogu rahapesu ajal Eestis võimul ning said protsessis ilmselt “nokka kasta”! Isegi kui need poliitikud, eriti just Jürgen Ligi, ise magusast suutäiest ilma jäeti, on nad Eesti maine alla viinud kasvõi sellega, et nemad ja nende haldusala olid võimetud märkama suurt Venemaalt lähtunud rahapesu, mis paneb kahtluse alla “mainekujundajate” endi kompetentsuse.

Eestis üritatakse sellest mastaapsest rahapesust võimalikult vähe rääkida, sest paljudele tekitab mõte paljastustest ilmselt hirmujudinaid. Ühte aga võib kindlalt öelda – Eesti maine võib ükskord põhjalikult alla käia! See juhtub siis, kui selguvad varasemate võimupoliitikute seosed VEB Fondi ning Danske ja Swedbanki rahapesuga. EKRE teeb kõik, et see info avalikkuse ette jõuaks!

Ainult et siis läheb asi jälle ülesmäge ja pärast rahapesijate taagast vabanemist hakkab Eesti maine tõusma, sest enesepuhastus teeb riigile alati head. Praegune ulgumine ja hammaste kiristamine mingi väidetavalt valitsuse loomisest tekkiva mainekahju pärast on küll puhtalt reformikate ja sotside eralõbu.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused