Kummaline koroonareaalsus: rahvas istub koduseinte vahel, ehitusplatsidel aga töö käib

Eesti,
©Uued Uudised
Tallinn kerkib kõrgustesse. Pilt on illustratiivne.

Mitmed meediakanalid on juba kirjutanud jätkuvast tööst ehitusplatsidel ja avaldanud kartust, et see võib soodustada haiguse levikut tööliste kaudu.

Ka Uutele Uudistele räägiti möödunud nädalal ehitusest, kus tähtajad on saabumas ja objektil töötavad korraga nelja alltöövõtja inimesed, kes tegelevad erinevate viimistlustöödega. Järve tornide juures aga oli reedel näha kümneid neoonjopedes ja kiivritega töölisi.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühest küljest on justkui positiivne, kui osa inimesi saab tööd teha, objektid valmivad ja firmad ei pea tegevust lõpetama. Samas aga on selge, et kui üks inimene toob kümnete ehitajate sekka viiruse, seisab selle firma objektidel varsti kogu töö ja haigus on jõudsalt edasi liikuda saanud.

Ettevõtjad annavad näiteks ERR-is loos “Ehitusplatsidel töö käib, ent tulevik üha ebakindlam” omapoolseid hinnanguid, mille järgi esialgu pole ehitustel midagi hullu lahti, aga see olukord võib muutuda tundide jooksul, esimese haigestunu leidmisel.

Ettevõtjatel pole kahjuks enam usalduskrediiti, mis ei anna põhjust ka nende objektiivsusesse uskuda. Veel möödunud nädalal nõuti nende organisatsioonide tasemel võõrtööjõu riiki lubamist – seda ajal, mil meie inimesed surevad, kaubanduskeskused on kinni ja rahvas istub tööta koduseinte vahel. Varem on tõestust saanud, et raha ehk kasumi nimel ei hooli ärimehed ka demograafilisest olukorrast ehk eesti rahva saatusest.

Kogu ühiskond piirab ennast, sulgub karantiini, aga ehitusplatsidel käib töö edasi – see on pehmelt öeldes kummaline, karmilt öeldes aga kuritegelik.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused