Küsimus Reinsalule: kas Eestis saab advokaadibüroolt tellida oponendi kinnipidamist?

Eesti,
- Updated
Urmas Reinsalu, Lavly Perling, Kristian Jaani
©Mihkel Maripuu/Postimees
Urmas Reinsalu, Lavly Perling, Kristian Jaani

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) riigikogu fraktsioon esitas justiitsminister Urmas Reinsalule arupärimise, mis puudutab advokaadibüroode ja riiklike jõustruktuuride – politsei ja prokuratuuri – vahelisi varjatud sidemeid. 

Novembri lõpus pidas Keskkriminaalpolitsei kinni Soome suure börsifirma HKScani endised tippjuhid Teet Soormi ja Mati Tuvi. HKScani ja kinnipeetute vahel käib tsiviilvaidlus. Tsiviilvaidlus on vorm, kuhu kriminaalpolitsei reeglina ei sekku. Pigem soovitab politsei või prokuratuur sageli rahalisi vaidlusi pidada tsiviilkohtus. Ometigi algatas prokuratuur kriminaalmenetluse ja Keskkriminaalpolitsei pidas HKScani jaoks ebameeldivad isikud kinni. HKScani esindab vaidluses Soraineni advokaadibüroo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Soraineni advokaadibüroo on üks neist tegutsevatest advokaadibüroodest, mis on lähedases läbisaamises ja usalduslikes suhetes muuhulgas kaitsepolitseiameti ja (riigi)prokuratuuriga. Soraineni advokaadibüroos töötav riigi endine peaprokurör ja justiitsministeeriumi kantsler Norman Aas kirjutas endistele alluvatele ja kolleegidele prokuratuuris vähemalt ühe kuriteoavalduse, mille alusel algatati Soraineni suurkliendi ehk HKScani oponentide Soormi ja Tuvi suhtes kriminaalmenetlus.

“Kui tekib kahtlus, et Eestis tegutseb ükski advokaadibüroo, mille kaudu saab oma vastase tasalülitamiseks ja äramärgistamiseks kasutada Keskkriminaalpolitseid, Kaitsepolitseiametit või prokuratuuri, siis on tegemist põhiseadusliku kriisiga ja ääretult tõsise probleemiga,” ütles Põlluaas arupärimist üle andes.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused