Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Küsitlus: 64 protsenti abielureferendumil osalejatest hääletaks „jah“

-
11.01.2021
Laulatus

64 protsenti inimestest hääletaks selle poolt, et abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise liiduks, selgub Ühiskonnauuringute instituudi tellimusel 29. detsembrist kuni 4. jaanuarini korraldatud küsitlusest.

Uuringufirma Norstat Eesti küsis rahvahääletusel osalemise kohta, et kui järgmisel pühapäeval toimuks rahvahääletus küsimuses “kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?”, siis kas vastaja osaleks sellel. Rahvahääletusel osaleks 72 protsenti vastajatest, 21 protsenti ei osaleks ning kuus protsenti ei osanud oma seisukohta öelda.

Kui vastaja ütles osalemise kohta “jah”, siis küsiti veel, kuidas ta vastaksite sellel rahvahääletusel küsimusele “kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?”. 64 protsenti vastaks küsimusele “jah” ning 36 protsenti vastaks “ei”.

Seisukohad rahvahääletuse küsimuses eristavad selgelt koalitsioonierakondade toetajaid, kellest enamus vastaks küsimusele “jah”, opositsioonierakondade ja Eesti 200 toetajatest, kellest enamus vastaks küsimusele “ei”.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetajatest vastaks rahvahääletusel “jah” 91 protsenti ning “ei” 10 protsenti. Keskerakonna toetajatest vastaks “jah” 90 protsenti ning “ei” 10 protsenti. Isamaa toetajatest vastaks “jah” 72 protsenti ning “ei” 28 protsenti. Reformierakonna toetajatest vastaks “jah” 35 protsenti ning “ei” 65 protsenti. Sotsiaaldemokraaliku Erakonna toetajatest vastaks “jah” 30 protsenti ning “ei” 70 protsenti. Eesti 200 toetajatest vastaks “jah” 29 protsenti ning “ei” 71 protsenti.

Uuringufirma Norstat teostas küsitluse 29. detsembrist 4. jaanuarini ning sellele vastas kokku tuhat 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.