Küsitlus: 64 protsenti abielureferendumil osalejatest hääletaks „jah“

Eesti,
- Updated
Laulatus

64 protsenti inimestest hääletaks selle poolt, et abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise liiduks, selgub Ühiskonnauuringute instituudi tellimusel 29. detsembrist kuni 4. jaanuarini korraldatud küsitlusest.

Uuringufirma Norstat Eesti küsis rahvahääletusel osalemise kohta, et kui järgmisel pühapäeval toimuks rahvahääletus küsimuses “kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?”, siis kas vastaja osaleks sellel. Rahvahääletusel osaleks 72 protsenti vastajatest, 21 protsenti ei osaleks ning kuus protsenti ei osanud oma seisukohta öelda.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kui vastaja ütles osalemise kohta “jah”, siis küsiti veel, kuidas ta vastaksite sellel rahvahääletusel küsimusele “kas abielu peaks jääma Eestis mehe ja naise vaheliseks liiduks?”. 64 protsenti vastaks küsimusele “jah” ning 36 protsenti vastaks “ei”.

Seisukohad rahvahääletuse küsimuses eristavad selgelt koalitsioonierakondade toetajaid, kellest enamus vastaks küsimusele “jah”, opositsioonierakondade ja Eesti 200 toetajatest, kellest enamus vastaks küsimusele “ei”.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna toetajatest vastaks rahvahääletusel “jah” 91 protsenti ning “ei” 10 protsenti. Keskerakonna toetajatest vastaks “jah” 90 protsenti ning “ei” 10 protsenti. Isamaa toetajatest vastaks “jah” 72 protsenti ning “ei” 28 protsenti. Reformierakonna toetajatest vastaks “jah” 35 protsenti ning “ei” 65 protsenti. Sotsiaaldemokraaliku Erakonna toetajatest vastaks “jah” 30 protsenti ning “ei” 70 protsenti. Eesti 200 toetajatest vastaks “jah” 29 protsenti ning “ei” 71 protsenti.

Uuringufirma Norstat teostas küsitluse 29. detsembrist 4. jaanuarini ning sellele vastas kokku tuhat 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Valimi võimalikult esindusliku jagunemise eesmärgil teostati küsitlused kombineeritud meetodil – telefoniküsitluses ning veebiküsitluses. Valimi andmed on tulemuste esinduslikkuse tagamiseks kaalutud vastavaks valimisõiguslike kodanike proportsionaalsele jaotusele peamiste sotsiaaldemograafiliste tunnuste alusel.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused