Küsitlus: EKRE astub 21 toetusprotsendiga Reformierakonnale kandadele

Eesti,
- Updated
©UU
EKRE on ühiskonaas kindla positsiooni sisse võtnud.

Eesti Konservatiivne Rahvaerakond tugevnes tänavu oluliselt, sest rahvas on asunud tema võitlusi üha enam toetama.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut tellimusel jõulude eel läbi viidud küsitlus kinnitab, et populaarseim erakond aasta lõpus on Keskerakond, peaministriparteile järgneb Reformierakond, kellest vaid protsendipunkti kaugusel on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE).

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sarnaselt teiste detsembris avaldatud küsitluste tulemustega juhib populaarsuse edetabelit Keskerakond 25 protsendiga, kellele järgnevad Reformierakond 22 ja EKRE 21 protsendiga. Kusjuures EKRE jääb Reformierakonnast maha ühe protsendi võrra, ehk toetus kahele erakonnale on praktiliselt võrdne. Püütavas kauguses on EKRE-le ka Keskerakond.

Ühiskonnauuringute Instituudi igas küsitluses palutakse vastajatel öelda lisaks muudele küsimustele oma erakondlik eelistus. Lõppeva aasta viimane küsitlus viidi läbi 13.-19. detsembrini ning see on ühtlasi ka aasta viimane küsitlus Eestis, mis annab ülevaate erakondade toetusest.

Kui võrrelda viimaseid reitinguid tulemustega aasta tagasi tehtud küsitlusest, siis on toetust aastaga enim kaotanud Reformierakond, kes kaotas toetust seitse protsendi, ning kasvatanud EKRE nelja protsendiga. Kasvanud on toetus veel Isamaal ja Keskerakonnal, vastavalt kolm ja kaks protseti, ning langenud SDE-l, kes on kaotanud kaks protsenti. Märkimist väärib veel see, et aasta jooksul on Vabaerakonna toetus olnud püsivalt allpool valimiskünnist.

Küsitlused viis läbi Turu-uuringute AS veebikeskkonnas 18.-27. detsembrini ning 13.-19. detsembrini ja neile vastas 989-1008 18-aastast ja vanemat Eesti kodanikku. Toetusprotsentide arvutamisel on välja jäetud “Ei oska öelda vastanud”.

Allikas: BNS

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused