Küsitlus: suur osa pole rahul valitsuse tegevusega koroonakriisis

Eesti,
Stenbocki maja Toompeal
©Uued Uudised
Sellest majast juhitav koroonavõitlus vajab põhjalikku ja kriitilist analüüsi Pilt on illustratiivne.

MTÜ Ühiskonnauuringute Instituudi tellimusel läbi viidud küsitlusest selgub, et 57 protsenti inimestest ei ole rahul valitsuse tegevusega vaktsineerimise korraldamisel ning samuti ütleb 57 protsenti, et nad ei ole rahul valitsuse tegevusega koroonaviiruse leviku tõkestamisel.

Juulis märkimisväärselt tõusnud koroonaviirusesse nakatumise näitajad ning suvel aeglustunud vaktsineerimise tempo on toonud valitsuse suunal viimasel ajal palju kriitikat. Sellest tulenevalt uuris MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut, kui rahul on Eesti inimesed valitsuse ning eraldi tervise- ja tööministri tegevusega.

Vastajatelt küsiti: “Kui rahul Te olete valitsuse tegevusega COVID-19 (koroonaviiruse) vastase vaktsineerimise korraldamisel?” 57 protsenti vastas “Üldse ei ole rahul” või “Pigem ei ole rahul”, 37 protsenti vastas “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning 6 protsenti ütles “Ei oska öelda”.

Koroonaviiruse leviku tõkestamise kohta küsiti: “Kui rahul Te olete valitsuse praeguse tegevusega COVID-19 (koroonaviiruse) leviku tõkestamisel?” 57 protsenti vastas “Üldse ei ole rahul” või “Pigem ei ole rahul”, 38 protsenti vastas “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning 5 protsenti ütles “Ei oska öelda”.

See tähendab, et inimeste rahulolu on samal tasemel märtsi esimese poolega, kui koroonaviirusesse nakatumine oli Eestis tipus. 10. – 11. märtsini läbi viidud küsitluses ei olnud valitsuse tegevusega rahul 58 protsenti vastajatest ning 37 protsenti oli rahul.

Kuna vaktsineerimise tempo tõttu on viimasel ajal sattunud surve alla ka Tanel Kiik, siis küsiti inimestelt: “Kui rahul Te olete tervise- ja tööminister Tanel Kiige tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel?” 48 protsenti vastas “Üldse ei ole rahul” või “Pigem ei ole rahul”, 42 protsenti vastas “Pigem rahul” või “Väga rahul” ning 10 protsenti ütles “Ei oska öelda”.

Rahulolu Tanel Kiige tegevusega on võrreldes märtsi esimese poolega oluliselt langenud. 10. – 11. märtsini läbi viidud küsitluses hindas 61 protsenti vastajatest, et nad on rahul Tanel Kiige tegevusega koroonaviirusest tingitud kriisi lahendamisel ning 29 protsenti ütles, et nad ei ole rahul.

Norstati kiirküsitlus viidi läbi 29. – 30. juulini 18-aastaste ning vanemate Eesti kodanike seas ja selles osales kokku 500 vastajat. Statistiline viga on antud valimi puhul +/- 4,4 protsenti. Norstati Kiirküsitlus on esinduslik veebiküsitlus, mis viiakse läbi mõne päeva jooksul ning see selgitab välja avaliku arvamuse hetkeseisu päevakajalistes küsimustes minimaalse ajaga. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused