Kust võttis võlgades Taavi Rõivas pulmapeoks üle 40 000 euro?

Eesti,
Taavi Rõivas, Luisa Rõivas
©Erik Prozes/Postimees
Siin suudleb Taavi Rõivas elukaaslast Luisat, kellega ta pärast skandaali Malaisias abiellus.

Nädalavahetusel paari pandud Taavi ja Luisa Rõivase pulm tekitas paljudes lugejates küsimuse, kui palju selline luksus ja sära küll maksma võis minna? Õhtuleht tegi kogenud pulmakorraldaja abiga mõned arvutused ja sai summaks umbes 40 000 eurot. Riigikogu aseesimees Taavi Rõivas on pidevalt töötanud avalikel ja suhteliselt madalapalgalistel – sellise pulma pidamiseks – ametikohtadel, samuti on tal suur võlakoormus. Seega peaks 40 000 – 50 000 eurone pulmapidu Taavile selgelt üle jõu käima.UU toob Õhtulehe abiga välja mõningad vältimatud kulud, mis Rõivaste pulmaga paratamatult kaasnesid. Pulmakorraldus maksab ligikaudu 500–1000 eurot. Keskmise Eesti mõisa üürihind jääb 4000 euro kanti. Pulmaisa teenus maksab 800–1200 ehk keskmiselt 1000 eurot.

Vähegi kobedama fotograafi saab terveks päevaks pulma pildistama kõige odavamalt 1000 euro eest (tavaliselt küsitakse umbes 1300). Mõne populaarse pulmabändi tellimise eest tuleb pulmakorraldaja andmetel välja käia 1500–2000 ehk keskmiselt 1700 eurot.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Pruutkleidi hind sõltub sellest, millisel moemajal või õmblejal see teha lasta. Kui soovida näiteks Luisa Värgi  kleidi autori Kristina Viirpalu kõrgmoe kvaliteediga loomingut, peab olema varuks 2200–5800 eurot. Professionaali tehtud meigi ja soengu hind pruudile sõltub sellest, kas lasta töö ära teha Tallinnas või peab tegija kuskile kohale sõitma. Tallinnas tuleb arvestada 250–300 euroga, aga kui tahetakse ilutegijat näiteks teise Eestimaa otsa tellida, võib see maksma minna kuni 500 eurot.

Pruutneitsite kleidid nii kallid ei ole kui pruudi omad, aga kui oled samamoodi Iris Janvieri moemaja fänn nagu Luisa sõbrannad, siis nende kleit pruutneitsile maksab keskmiselt 240 eurot. Kui neidusid on kaks, läheb kokku 480 eurot.

Taavi Rõivas on olnud aastaid tipprätsep Marco Lermani püsiklient. Too valmistab peiule unikaalse ja hästiistuva ülikonna 900–1500 euro eest. Abielusõrmuste hind sõltub samuti sellest, kas osta need poest või lasta valmistada eritellimusel. Mõni paar saab hakkama 500 euroga, aga kes soovib hinnalisi kivikesi ja eritellimust, peab arvestama kuni 2000 euroga.

Toitlustuse hinda arvutatakse lähtuvalt sellest, kui palju on pulma kutsutud külalisi. Üldjuhul läheb toitlustamine maksab see 20–40 eurot inimese kohta. Kui panna mõisa hoovile lisaks püsti uhke klaasseintega peotelk koos lava, mööbli ja tehnikaga, tuleb selle eest 250 külalise puhul maksta vähemalt 15 000 eurot.

Linnast väljas asuvasse pulma on tihtipeale vaja külalised ka kohale ja tagasi sõidutada. Kui busse on mitu ja juhid peavad mitu tundi tööl olema, kaob rahakotist veel ligikaudu 2000 eurot.

Romantilise kirikliku laulatuse puhul soovib ka kirik annetust, kuigi summa suurust ette ei kirjuta. Pulmakorraldaja teada jääb annetus paaridel keskmiselt 300–500 euro kanti. Lisaks peab abiellumise puhul arvestama riigilõivuga, mis on praegu 30 eurot.

Hinnalist uunikumi pulmaautoks soovitab Õhtuleht laenata healt tuttavalt, nii et selle laenutamise hinda pole siin arvestatud. Aga lihtne arvutus näitab, et selletagi läheb Taavi ja Luisa stiilis pulm paarisajale inimesele maksma umbes 35 500–43 300 eurot.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused