Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kuu aega hiljem: esindusdiplomaatias tuntakse välismaal Kaja Kallase pärast senini häbi

30.09.2023
Kaja Kallas ja Kersti Kaljulaid

Kaja Kallase abikaasaga seotud idaraha skandaali avalikuks tulekust on möödas juba terve kuu, kuid Kallas jätkab jonnakalt ja häbiväärselt peaministrina, kõmu selle ümber ei vaibu meil ega mujal. Kes temalt aga asja kohta küsib, vastab Kallas omakorda süüdimatult: kas teil endal piinlik juba ei ole.

Riigipea Alar Karis ja paljud Eesti diplomaadid üle maailma pole ainsad, kes peavad Kaja Kallase pereäri pärast esinduspoliitikas piinlikkust tundma. Kuid see on ainult asja üks pool.

Isegi Reformierakonda kutsutud eelmine president Kersti Kaljulaid, kes endas oravat siiski ei leidnud, ütles Vikerraadiole, et väliskohtumistel „tõstetakse see teema pidevalt lauale“.

„Ma näen ka ise ja siin ka president on öelnud, et kolleegid on küsinud – see on mõjutanud meie sõna usaldusväärsust. Ukrainas ka küsiti minu käest, et kuidas see võiks mõjutada, mis te arvate ja käisin Washingtoni mõttekodades, siis seal pandi ka kohe lauale, et räägime Venemaast, Ukrainast ja – tavaliselt seda ei tule – Eesti sisepoliitikast,“ rääkis Kersti Kaljulaid „Reporteritunnis“, lükates ümber Kaja Kallase enda väited, et see kõik pole välismaal teemaks ja mingit mõju Eesti mainele pole see avaldanud.

Kaljulaid lisas, et tema koos abikaasaga hoidis end presidendina jõuga investeerimistest eemale, ehkki turg oli sel ajal täis ahvatlevaid võimalusi.

Samas saates oli juttu ka Kersti Kaljulaidi otsusest taanduda Alexela nõukogust, kuna ettevõte tarnib LPG gaasi Venemaalt ja ka varem taritui seda Kashastanist mööda Vene raudteed. Ta tunnistas samas saates, et teadis seda juba varem. Taandumine toimus siiski alles nüüd.

Nii, et kui Kaja Kallas väidab, et tema perekonnaga seotud idaraha skandaal on välismaal jäänud märkamata, mingit mõju see Eesti mainele ei avalda ja tema saab mujalt maailmast vaid tänu- ja kiituskirju, siis ta loomulikult ikka ja jälle ajab kelbast.

„Moraalina see on kahetsusväärne juhtum. Arusaadavalt. Ma ei taha panna ennast peaministri nahka, aga kui mina oleksin peaminister, tõenäoliselt oleksin ma reageerinud kiiremini ja teinud selgema otsuse,“ ütles Alar Karis ETV „Pealtnägijale“ antud intervjuus Kaja Kallasega seotud skandaali kohta.

Riigipea põhjendas oma seisukohta: „See probleem ei oleks ära kadunud, aga ta ei oleks eskaleerunud selles võtmes, et me täna räägime mitte ainult grillipeol, vaid ka oma välismaa kolleegidega – see teema tuleb kohe üles. Ja isegi kui ei tule üles, siis sa näed, et kuskil see ikkagi meie vahel on.“

 

Kuula siit:

https://vikerraadio.err.ee/1609101065/reporteritund-stuudios-on-kersti-kaljulaid