Läbi Eesti smugeldatud Valgevene-iraaklane saadeti kodumaale tagasi

Eesti,
©Scanpix
Politsei on võtnud Tallinna sadama tugevama kontrolli alla. Pilt on illustratiivne.

Auto pagasiruumis Eestis Soome pääseda üritanud iraaklane saadeti tagasi kodumaale, inimsmugeldajat karistas kohus tingimisi vangistusega.

23-aastane Iraagi kodanik sisenes Euroopa Liidu territooriumile augusti lõpus ebaseaduslikult üle Valgevene-Läti piiri, teatas politsei- ja piirivalveamet. Mees tahtis jõuda Eestit läbides Soome, kuid ta tabati koos smugeldajaga 31. augustil Tallinna sadamas, kui ta üritas auto pagasiruumis piiri ületada.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Mehe suhtes alustati illegaalimenetlust, ta peeti kohtu otsusel kuni kaheks kuuks kinni ning toimetati kinnipidamiskeskusesse. Kohus mõistis süüdi Eesti kaudu ebaseaduslikult välismaalast smuugeldanud mehe

21. septembri õhtul saadeti mees Eestist tagasi kodumaale. Lisaks riigist välja saatmisele määrati mehele ka kolmeaastane Eestisse sisenemise keeld.

Meest smugeldanud Soome elamisloaga Iraagi kodanikule määras kohus septembri alguses ligi kaheksa kuud tingimisi vangistust katseajaga kolm aastat, lisakaristusena mõisteti talle riigist väljasaatmine koos kolmeaastase sissesõidukeeluga. Lisaks pidi tasuma ka süüdimõistmisega kaasneva sundraha summas 438 eurot.

„Peame olema endiselt valmis selleks, et Valgevenest Euroopa Liitu ebaseaduslikult jõudvad sisserändajad võivad soovida läbida Eestit kui transiitriiki teel Skandinaaviasse,“ ütles Põhja prefektuuri piiri- ja migratsioonijärelevalvetalituse juht Ülav Kalf. „Töötame endiselt kõrgendatud valmisolekus piirialadel ja piiripunkides, et teha Eesti läbimine nende jaoks võimalikult raskeks.“

Alates augusti keskpaigast, mil politsei sisepiiril kontrolli tugevdas, on piiriületusel kokku kontrollitud 126 797 inimest ja 64 792 sõidukit. Tallinna sadamas, mis on üks sagedasemaid piiriületuskohti Eestis, kontrollib politsei igapäevaselt ligi 85 protsenti kõikidest reisijatest. (BNS)

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused