Laske Mardid sisse tulla, Mart ja Martin!

Mardid võivad tulla ka paadi ja kohvritega, aga eesti rahva jaoks on neil ikka õnne kuhjaga kaasas.

Reedel joostakse Eesti rahvakommete järgi marti, mardipäev aga on laupäeval, mil on põhjust õnnitleda ka kõiki rahvuskonservatiividest Marte ja Martineid.

Mart Helme on EKRE esimees, Riigikogu saadik ja Pärnu volikogu liige, Martin Helme aseesimees ja Riigikogu fraktsiooni esimees, Mart Kallas Tallinna volikogu liige ja Lääne-Tallinna ringkonna aseesimees, Mart Saarso on Saaremaa ringkonna juhatuse liige, Mart Järvik Harju- ja Raplamaa ringkonna juhatuse liige, Mart Kalaus Tartu- ja Jõgevamaa ringkonna Mustvee osakonna aseesimees…

Marte on EKRE enam kui 8600 liikme hulgas ilmselt ohtralt ja kõiki neid ära nimetada ei jõuaks, aga palju edu neile kõigele rahvuskonservatiivse Eesti asja ajamisel! Mardid on kõik tublid ja asjalikud Eesti mehed, aga mõni vasikas eksib ikka aia taha ehk kartellierakondadesse, ja läheb hukka!

Mardisandid käisid mardilaupäeval käisid talusse, õnnistasid kogu talu ja selle asukaid, et uuel põllumajandusaastal, mis algas kevadel, kõik hästi läheks. Tänased Mardid õnnistavad kogu Eestit ja eestlasi, et uuel eestlusaastal, mis algab 4. märtsil EKRE valimisvõiduga, kõik hästi läheks ning et eestlastel oleks nii vilja- kui karjaõnne, lapsi ja jõukust, suveräänsust ja omariiklust, eesti keelt ja kultuuri.

Vanasti seostati paljusid tähtpäevi edasise eluga, näiteks ennustati teatud päevade ilma järgi kevade või suve ilma, või ka teisi nähtusi. Ka tänapäeval on ärksamad inimesi märganud seaduspärasusi, mis võivad teatud asju kokku viia.

Nii on Mustamäe inimestel kõnekäänd: “Kui näed mardipäeval Stenbocki majas Marte, kaovad toomapäeval (21. detsember) Tahma-Toomad tehnikaülikooli ühikatest!” Mitmel pool üle Eesti on ütlemine: “Näed Marti või Martinit Eestis ringi sõitmas, on Eesti riigile ja rahvale õnnistust oodata!” Üldlevinud on ka vanasõna, mis seostub ühe kindla kuupäevaga: “Kui otsustad mardipäeval Marte toetada, tuleb 4. märtsil õnn õuele!”

Igal juhul on mardipäeval põhjust kõiki Marte õnnitleda, eriti kui nende elus on esikohal tähed E-K-R-E!

Kommentaarid