Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Laskealade laiendamise kriitikud leiavad, et riigivõim saab selles küsimuses rohkem eetriaega

08.06.2023
Stenbocki maja on Reformierakonna valitsedes saanud justkui kõige halva sümboliks.
© UU

Lõuna- ja Põhja-Eesti harjutusväljade mõjupiirkonna elanikke ühendavad organisatsioonid saatsid neljapäeval märgukirja üleriikliku meedia peatoimetajatele sooviga saada eetriaega ka omapoolsete seisukohtade edastamiseks harjutusväljade laiendamise osas.

“Valitsuse ja ministeeriumide sõnumeid seoses laienduste läbiviimisega on meedias pidevalt kajastatud, kodanike esindusorganisatsioonide pressiteateid aga avaldatud pole ja enamikus kanalites puudub huvi organisatsioonide arvamuste osas. Vastupidi, alles mõnd aega tagasi püüti häiringupiirkonna esindajaid panna Maalehes ja TV3 saates “Laser” ühte patta Vene mõjuagentide seltskonnaga,” seisab pöördumises, millele on alla kirjutanud MTÜ Meie Nursipalu, Soodla Kaitseks MTÜ ning seltsing Loodus, Inimene ja Sõjavägi.

“Soodla Kaitseks sai ajakirjanduses ilmunud kajastustele anda omapoolse sisendi viimati talvel. Pärast seda pole üleriiklikule meediale edastatud sõnumid toimetuste tähelepanu saanud, erandiks Postimehes kajastatud võõrandamiste teema. Sisulisemalt on problemaatikat püütud lahata kohalikes väljaannetes, kuid harjutusväljadega seonduvaid otsuseid ei tehta ju kohalikul tasandil,” sõnas Soodla Kaitseks MTÜ esindaja Merle Hendrikson.

MTÜ Meie Nursipalu on meedia tähelepanu palunud lausa oma avalikul ühismeedia lehel.

Arvamusuuring toob selgelt välja, et harjutusväljade laiendamise temaatika lõhestab ühiskonna pooleks. Teema vajab sügavamat tähelepanu ja lahtimõtestamist mõlemalt poolt. Kodanike esindusorganisatsioonid pole kaitsevõime tugevdamise vastu, vaid kritiseerivad viisi, kuidas seda harjutusväljade laiendamisel mõjusid hindamata ja seaduses ette nähtud toimingutest kõrvale hiilides tehakse.

Harjutusväljade häiringupiirkondade esindajad paluvad meedialt aega ja pinda ka kodanike esindusorganisatsioonide seisukohtadele, et tekitada sisulist arutelu. (BNS)