Laste- ja perede toetamise asemel kutsus Kaja Kallas esile valitsuskriisi

Eesti,
KAJA KALLAS JA MART VÕRKLAEV. REFORMIERAKND

Selle asemel, et mõelda, kuidas oma inimesi laste- ja peretoetuse tõusu näol aidata, kaotab kõrgetest reitingutest uimastunud peaminister Kaja Kallas reaalsustaju ning kutsub kriitilisel ajal esile valitsuskriisi. Reformierakond oli ainus partei, kes ei pannud allkirju laste- ja peretoetuse tõstmsie eelnõule.

Seejärel teatas Kallas valitsuse pressikonverentsil, et kui see eelnõu Riigikogus enne jaanipäeva läbi läheb, astub ta valitsusjuhi kohalt tagasi. Selgelt ärritunud ja pettunud peaminister tegi veel muid nägusid ja pildus repliike teemal, et selle valitsuskoalitsiooni päevad on loetud. „Olge siis mehed ja tehke mulle see umbusaldus, mis te veiderdate,“ provotseeris näost lapiliseks tõmbunud peaminister.

„Sellist kibestumust ei peaks välja näitama. Meie poolt ei arene asi umbusaldamiseks. Küll aga paistab, et ta on ise koalitsiooni lõpetanud oma väljaütlemistega,“ kommenteeris Keskerakonna esimees Jüri Ratas.

Kujunenud sisepoliitiline olukord on paljude jaoks lubamatu arvestades just maailmas toimuvat.

Ka president Alar Karis vestles koalitsioonierakondade juhtidega.

„Koalitsiooni mõlema erakonna üks roll ja vastutus on hoida enda kokkupandud valitsusliidu koostöövõimet ja omavahelist usaldust. Kui koostöö asemele tulevad ultimaatumid, ühine valitsemine muutub omavaheliseks sõnasõjaks ja usaldus põleb heleda leegiga, siis ei ole koalitsioonivalitsusel mõtet koos käia. Sest koostööta ja usalduseta ei suudeta ka riiki juhtida,“ ütles Karis.

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused