Lastetud ütleks abielureferendumil pigem “ei”, laste arvu suurenedes aga kasvab toetus jaatusele

Eesti,
- Updated
See ühiskonna osa, kes hindab lapsi, ütleb referendumil “jah”. Pilt on illustratiivne.

Hiljutisest Norstati uuringust selgus, et enamus inimesi ehk 75% osaleks abielureferendumil ning 63% hääletaks omakorda selle poolt, et abielu jääks Eestis mehe ja naise liiduks.

Abielu kui mehe ja naise liidu poolt 94% EKRE, 86% Keskerakonna ja 65% Isamaa toetajatest. Kui Reformierakonna juht Kaja Kallas on rääkinud abielureferendumi muutmisest valitsuse umbusaldusavalduseks, siis ligi 40% Reformierakonna toetajatest näeks ikkagi abielu mehe ja naise liiduna.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Portaal Pealinn kirjutab, et tõenäoliselt võidavad referendumil traditsioonilise perekonna toetajad. “Kuigi referendumi taustal on tehtud palju suuri sõnu ühiskonna lõhestumisest, läheb elu pärast referendumit lihtsalt samamoodi edasi kui seni,” väidetakse loos.

Uuringu taustal paistab küll kahjuks silma üks teine lõhestumus: lapsed versus lastetud, nendib Pealinn. Nii suureneb jah-vastajate osakaal seda enam, mida rohkem on kellelgi lapsi. Ei-vastajate hulgas leidub aga rohkem neid, kes ilma lasteta.

“Opositsioon teeks märksa targemini, kui vastuseisule nii suurt tähelepanu ei pööraks. See vaid viib, mitte ei too hääli, sest eirata ei saa nende endi valijate hulgas leiduvaid traditsioonilise pere toetajaid. Valimiste eel võib neil tekkida kiusatus kellegi teise poolt valida,” märgib portaal.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused