Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Läti politsei pidas Valkas kinni võltsitud koroonatõenditega Urmas Kruuse külalised

12.04.2021
Urmas Kruuse võiks kogu Eesti põllumajanduse Brüsselile kinkida.
© UU

Nii nagu Bideni üleskutse migrantidele vallandas rände Kesk-Ameerikast, nii on ka Reformierakonna ja minister Urmas Kruuse üleskutse ukrainlastele vallandanud ebaseadusliku sisserände koroonas vaevlevast Ukrainast.

Eriti ohtlik on see, et koroonatõendeid on asutud laialdaselt võltsima – see tähendab, et ukrainlased võivad ka haiged olla ja viirust siia tuua.

2. aprillil peatasid Valka piirivalvurid väikebussi Volkswagen Transporter, milles viibis kaheksa Ukraina kodanikku, kellel olid võltsitud koroonatesti sertifikaadid, mis peaks tõendama labori kinnitust testitulemusele, kirjutab Lõuna-Eesti Postimees.

Igaühele neist kaheksast määrati trahv 650 eurot, vahendas Põhja-Läti ajalehe Ziemeļlatvija veebitoimetaja Oskars Morozovs.

5. aprillil peatasid piirivalvurid aga väikebussi Mercedes Benz Sprinter, kus oli viis Ukraina kodanikku, kellel oli võltsitud Covid-19 testi sertifikaat. Neljale inimesele määrati trahv 500, autojuhile 600 eurot.

Mõlemal juhul on alustatud kriminaalmenetlust artikli alusel, mis käsitleb dokumendi võltsimist, samuti võltsitud dokumendi kasutamist.

Eesti politsei tööd teevad nüüd lätlased, sest meie politseinikud on hõivatud meeleavalduste laialiajamisega. (BNS-UU)