Lätis võitis Ühtse Venemaa koostööpartner – Eestis tuleb sellised maha hääletada!

Läti valimiste eel.

Järgmistel Riigikogu valimistel peaks valijad loobuma toetamast Ühtse Venemaa koostööpartnerit, et ei juhtuks sama, mis sel nädalavahetusel Lätis.

Läti valimistel sai kõige rohkem hääli venemeelseks peetav sotsiaaldemokraatlik Koosmeel, kes ei pruugi siiski valitsusse pääseda, kuigi Üksmeele esimees Nils Ušakovs rõhutas, et tema erakonnata stabiilset valitsust kokku panna ei saa.

Koosmeelt on nimetatud ka Läti Keskerakonnaks, sest neilgi on koostööleping Ühtse Venemaaga. “Koosmeele juht Nils Ušakovs on küll öelnud, et see leping on peatatud, või et see ei oma Koosmeele jaoks mingit tähtsust, kuid samas ei ole ka päris kindlalt väidetud, et see oleks lõpetatud,” vahendab ERR reporter Ragnar Kondi sõnu. Sama räägib Jüri Ratas Eestis.

Mida ohustaks Koosmeele võimulepääs? 2020/2021 õppeaastast hakatakse Läti keskkoolides õpetama kõiki üldaineid vaid läti keeles, vaid vähemusrahvuste koolides jääb võimalus õppida emakeelt, kirjandust ning kuluuri- ja ajalooaineid emakeeles. Ilmselt võib see olla esimene koht, kus pidurit pannakse!

Eestis on samuti valimised tulemas ja siingi oleks rahvusriigile ohtlik, kui võimu säilitaks Ühtse Venemaaga koostöölepingut omav Keskerakond ja multikultuursust propageerivad sotsid. Just selle kooslusega valitsus koos libaisamaalastega on taastanud venestamise, soovides luua kakskeelseid koole, soodustades slaavi riikidest odava tööjõu sissevedu, mitte lubades riigireetmise takistamiseks vene taustaga inimeste põhjalikumat kontrolli, pidades küüditamise mälestusküünalde jalgadega peksmist pelgalt huligaansuseks, ja nii edasi.

Lisaks on Keskerakond muutunud Lasnamäe filiaali käepikenduseks, vene poliitikud survestavad räigelt erakonna liidrit Jüri Ratast ning teisi eestikeelseid keskerakondlastest poliitikuid, ning Tallinna linnavalitsuses valitseb vene meel. Seepärast on oluline, et järgmistel valimistel ei toetaks vähemalt eestlased ei Keskerakonda ega sotse, aga ka mitte Reformierakonda ja Isamaad, kes on samuti avanud erinevate otsuste kaudu tee venestamisele. Kindlasti kuulub sellesse nimistusse ka Eesti 200, kui nad peaks kunagi suutma erakonnastuma.

“Vaevalt et Jüri Ratase toetajad lepivad lõputult sellega, kuidas nende keele ja riigi üle irvitavad nende ühist poliitilist silti kuritarvitavad neointrid,” ütleb ka eestimeelne Postimehe kolumnist Ivan Makarov.

Kommentaarid