Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Laupäeval toimub Tallinnas suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks

22.10.2021
Rahvast oodatakse Vabadussamba ette väljakule. Pilt on illustratiivne.
© UU

Laupäeval, 23. oktoobril 2021 algusega kell 12.00 toimub Tallinnas, Vabaduse väljakul suur meeleavaldus vaba ühiskonna kaitseks.

Meeleavaldus korraldatakse selleks, et nõuda Covid-19 vastases võitluses austuse taastamist vaba ühiskonna aluseks olevate põhimõtete vastu. Meeleavaldusega astutakse välja samade põhimõtete eest, mis on toodud esile “Vabade kodanike deklaratsioonis”, aga meeleavaldust ei korraldata deklaratsiooniga liitunute nimel.

Teiste seas astub meeleavaldusel üles paljude poolt armastatud laulja Tõnis Mägi, kes avab meeleavalduse oma kuulsa looga „Koit“ ja lõpetab selle looga „Palve“. Mägi videovormis üleskutset osaleda meeleavaldusel on vähem kui 48 tunniga jaganud Facebookis rohkem kui 7500 inimest ja see on jõudnud loomuliku leviku teel enam kui 236 tuhande inimeseni.

Ennekõike on meeleavalduse keskmes kolm nõudmist:

(1) Faktiline sundvaktsineerimine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema. Vaktsineerimise vabatahtlikkuse põhimõtet peab austama reaalselt, mitte vaid deklaratiivselt.
(2) Vaktsiinipassidega ühiskonna lõhestamine ei ole vastuvõetav ja peab lõppema. Põhiseaduses sätestatud põhimõtet, et kõik inimesed on seaduse ees võrdsed, ei tohi eirata.
(3) Laste massiline Covid-19 vaktsineerimine on põhjendamatu ja peab lõppema. Kõiki lastesse puutuvaid poliitilisi otsuseid langetades tuleb seada esikohale laste, mitte kellegi teise huvid.

Korraldajate sõnul on eesmärgiks viia meeleavaldus läbi rõhutatult väärikalt, soliidselt ja rahumeelselt ning saata seeläbi valitsusele selge sõnum, et vaba ühiskonna aluseks olevatest põhimõtetest taganemine ei ole väga suurele osale Eesti ühiskonnast vastuvõetav.

Meeleavaldus on registreeritud ning seda korraldab Sihtasutus Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks (SAPTK) koos partneritega. Korraldajad kinnitavad, et meeleavalduse läbiviimisel pannakse erilist rõhku turvalisuse tagamisele, mistõttu on palgatud rohkearvuline turvameeskond.

„Oleme tänulikud ka politseile, kellega meil on olnud meeleavalduseks valmistudes väga konstruktiivne koostöö. Käsitleme politseid partnerina ja oleme turvalisuse tagamisel saadud abi eest tänulikud. Rõhutame eriliselt palvet, et keegi ei tuleks meeleavaldusele provokatsioone korraldama ja samuti palume kõigilt osalejatelt tungivalt mitte võimalikele provokatsioonidele alluda, vaid jätta korra tagamine turvameeskonna ja vajadusel politsei hooleks,“ märkis SAPTK juhataja Varro Vooglaid.

Ühtlasi palub Vooglaid meedial kajastada meeleavaldust ausameelselt ehk viisil, mis annab toimunust edasi tõetruu pildi, sõltumata sellest, kas meeleavalduse sõnum haakub meediaväljaannetes valitsevate ideoloogiliste ja poliitiliste hoiakutega või mitte. Osalejatel soovitab ta aga kaasa võtta võimalikult palju Eesti lippe.

Meeleavaldusele oodatakse rohkem kui 5000 inimest kõikjalt üle Eesti – osalema on oodatud kõik inimesed, kes nõustuvad meeleavalduse sõnumiga. Korraldajad jätavad endale õiguse nõuda meeleavalduselt niisuguste loosungite kõrvaldamist, mis ei ole kooskõlas meeleavalduse sõnumiga, mis on ebaväärikad või mis õhutavad vaenu. Samuti paluvad korraldajad, et meeleavaldusel ei osaleks inimesed, kes tunnevad end haigena.

Info meeleavalduse kohta on eesti- ja ka venekeelsena kättesaadav meeleavalduse veebilehel.