Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Valetajate koalitsioon üritab Peltsebuli välja ajada Peltsebuliga

08.10.2023
Lauri Hussar põgenes uppuva E200 kaptenisillalt Riigikogu kaptenisillale, kus ta näitab ennast laevapoisi tasemelt.
© UU

Riigikogu esimees Lauri Hussar kutsus sel nädalal kokku väidetava “ekspertgrupi”, et klaariks ära patiseisu parlamendis, mis aga on tekkinud paraku just valetajate koalitsiooni teerullipoliitika tõttu.

Hussari ettevõtmise muutis naljakaks just olukord, mille kohta on Piiblis kasutatud väljendit, mille järgi Peltsebuli aetakse välja Peltsebuliga – ehk rüvedast vaimust seestunut (koalitsiooni poliitika tõttu tekkinud olukorda) üritatakse tervendada rüveda vaimu endaga (ehk sotside ja Reformierakonna “spetsialistidega).

BNS kirjutas: “Ekspertkogu koosneb tunnustatud valdkonna ekspertidest ja ettekannetega esinevad president Kersti Kaljulaid, endine riigikogu esimees Eiki Nestor, endine õiguskantsler Allar Jõks, endine Riigikohtu esimees Märt Rask, endine riigikogu kantselei asedirektor Aaro Mõttus, teadlane ja ühiskonnategelane Liia Hänni, endine Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik Rait Maruste, endine Euroopa Kohtu kohtunik Uno Lõhmus.”

Endine president Kersti Kaljulaid on tunnistanud, et vihkab EKRE-t. Märt Rask on Reformierakonna liige alates 1996, Liia Hänni (Sotsiaaldemokraadid, liige alates 1990), Rait Maruste (Reformierakond, liige alates 2011), Eiki Nestor (Sotsiaaldemokraadid, liige alates 1994). Leningradi ülikoolist õigusteaduste kandidaadi kraadi saanud Uno Lõhmus on globalist, endine  Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik. Pisut objektiivse ja erapooletuna võiks võtta ainult Alar Jõksi, Aaro Mõttus on tundmatu suurus, kuid siiski riigiaparaadi kasvandik.

Nendelt inimestelt tahetigi küsida, kuidas saada üle Riigikogu opositsiooni, eriti EKRE obstruktsioonist? Enamik neist vastas kindlasti: teerulliga üle ja võimalikult lapikuks.

Riigikogu esimees Lauri Hussar näitab ennast üha sisutühjema poliitikuna. Ta ei suuda isegi mõista, et patiseis Riigikogus on tekkinud koalitsiooni enda poliitikast, see on hind selle eest, et nad said oma maksutõusud ja abielu pilastava seaduse.

Uued Uudised