Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lauri Hussari deja-vu: seekord Margus Tsahknat kaitstes

08.08.2023
LAURI HUSSAR

Eesti 200 esimees, Riigikogu spiiker Lauri Hussar on tuntud oma ümaruse poolest, õigustades nüüd aga oma korruptsioonimaiguliste tehinguga orbiidile tõusnud erakonnakaaslasest ministrit Margus Tsahknat, tabas paljusid äratundmishetk, sest jutt oli täpselt sama, mis Johanna Maria Lehtme “Slava Ukraini” skandaali puhul – „oleme arutanud“, „olen rääkinud“, „peab selguma“, „ta on kinnitanud“ jne.

Hussar rääkis Vikerraadios, et kuna „Tsahkna on isiklikult kinnitanud, et tal pole välisministrina olnud mingit tegemist välihaiglate müügi ja hangetega, siis ei saa ka öelda, et tema osalus vastavas ettevõttes tekitaks huvide konflikti“.

“Ta on informeerinud oma ärilistest huvidest nii erakonda, kaitsepolitseid, aga ka riigikantseleid. (—) Tal on täna passiivne osalus, ministriks saades ta tagandas end ettevõte tegemistest, ja täna, kui võtame seaduse aluseks, on kõik seaduslik. Nii et seadustest lähtuvalt ei ole Margus Tsahkna midagi valesti teinud,” lausus Hussar.

Tsahkna ise ei näe huvide konflikti asjaolus, et tema endine tööandja ja praegune äripartner välihaiglate tootja Semetron on teeninud Eesti ja välisriikide diplomaatilistest tehingutest miljoneid eurosid, ent lubab enda osaluse äris siiski maha müüa, kirjutas eelmisel nädalal Eesti Ekspress.

Hussari sõnul on Tsahkna talle öelnud, et kaalub praegu osaluse müümist.

Tsahkna kui välisministri osalust ettevõttes on samas mitmelt poolt kritiseeritud. Ühingu Korruptsioonivaba Eesti liikme Steven-Hristo Evestuse sõnul peaks Tsahkna nii ennast kui ka oma lähedased ettevõttest taandama.

Korraga välisministri ja kaitsetöösturi toolil istuva Margus Tsahkna soovimatus näha selles rollis huvide konflikti jätab kehva mulje nii Eesti valitsusest kui ka mõjub õõnestavalt Eesti kaitsetööstusele, leidis oma kommentaaris Meelis Oidsalu.

Eesti välisministri osalusega MM Hospital on teeninud Tsahkna ministriks olemise perioodil 4,3 miljonit eurot tulu. Lisaks on Eesti riik koos Leeduga välja kuulutanud hanke ostmaks kahasse veel kuni 150 miljoni euro eest välihaiglaid.

 

Allikas: ERR