Lauri Läänemets tõestas, et sotside mõttelaad on mustvalge

Eesti,
- Updated
©Uued Uudised
Sotsiaaldemokraatide kontor

Opositsioon ei mõtle oma sõnumeid enam isegi läbi, sedavõrd suur on nende tahtmine valitsusele “ära teha”.

Põhiseaduskomisjon kuulas kolmapäeval peaminister Jüri Ratase ülevaadet eriolukorrast väljumise strateegiast ja otsustas pöörduda õiguskantsleri poole palvega hinnata, kas avalike koosolekute piirangute jätkamine on põhjendatud, vahendab BNS.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Komisjoni aseesimees Lauri Läänemets ütles, et kui avalikud kogunemised on keelatud, siis tuleb seda selgesti välja öelda kõigi ürituste kohta või lubada toimuda kõigil avalike kogunemistel, kui järgitakse kahe meetri distantsi. „Õigus oma meelt avaldada ja rahumeelselt koguneda, on üks demokraatliku riigi põhiõigustest,“ ütles Läänemets.

Sotsist poliitik ei tundu aru saavat, et kõiki avalikke üritusi ei saa ühe mütsi alla panna ja nende jaoks üheseid reegleid kehtestada – seega ei saa eriolukorda hallata põhimõttel “kõik või mitte midagi”.

Enamik Euroopa riike on piirangute puhul paika pannud ürituste suuruse inimeste arvu järgi, sest mida suurem see on, seda suurem on nakatumisoht. Teine asi on ürituse iseloom – saja inimesega muusikaüritus ei ole sama, mis sama arvuga spordiüritus, kus kõik lähevad segi ega saa kahe meetri distantsi järgida. Rääkimata poliitilisest üritusest, kus võivad kired lõkkele lüüa ja konfliktidki tekkida, nagu näiteks Soomes, kus iga üritus kutsub välja vastaspoole vastuprotestijad.

Näib, et sotsid soovivadki poliitika tänavatele tuua, sest nende nõue õigusele meelt avaldada näitab tahtmist hakata valitsusvastaseid aktsioone korraldama, pluss veel kliimaprotestid, piketid Stenbocki maja ees ja nii edasi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused