Lauri Vahtre hoiatab: usaldage liikumisi, mis teevad head, aga kartke nagu tuld liikumisi, mis nõuavad headuse kehtestamist 

Eesti,
- Updated
©AFP/Scanpix
Headust propageerinud kurjad džinnid pudelis. Pilt on illustratiivne.

Elame ajastul, mil teelt eksida (saada eksitatud) on väga lihtne, sestap on mõistusega inimeste hoiatused igati asjaks.

Postimehes ilmus Maarja Vaino lugu “Mitteinimesi tulebki häbistada?!”, kus nenditakse, et Eesti ühiskond on jõudnud seisu, kus erinevad osapooled dehumaniseerivad oma vastast kõikvõimalike retooriliste vahenditega. Igati asjalik lugu, kuid mitte sellest ei tahaks rääkida, vaid Lauri Vahtre kommentaarist loo all.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Lauri Vahtre räägib Kõigi Eesti poliitprojekti videost “EL Parlamendi valimised 2019 #kõigieesti”, mis on tõsiselt masendav poliitsoperdis. On lihtsalt uskumatu, kui palju viha mahub sellisesse headusele pretendeerivasse üllitisse, kus üks äärmuslik olmesituatsioon (mida kahtlemata esineb, kuid vähe) on rakendatud poliitilise sopaloopimise teenistusse.

Klipi loojad on muidugi “heade” poolel, videos nähtav kurjus aga peaks sümboliseerima kohe kindlasti EKRE-t. Tõeline saastaidee tühjade südamete poolt, kes peavad ennast sallijateks. Aga anname sõna Lauri Vahtrele.

“Maarja Vaino hoiatus on väga asjakohane. Kui vaatasin hiljaaegu laineid löönud vihavideot (Indrek Kasela toode), tabasin end mõttelt: umbes selliste võtetega pani Hitler sakslased juute tapma. “Kõigi Eesti” on vihkamisliikumine ja selles, et lipukirjaks on parem maailm, headus ja mis kõik veel, pole midagi erakordset: ka kommunistid ja natsid alustasid (justkui) nõrkade, rõhutute ja ohustatute kaitsmisest. Hitler, Lenin ja Stalin olid maailmaparandajad – enda arvates. Usaldage liikumisi, mis teevad head, aga kartke nagu tuld liikumisi, mis nõuavad headuse kehtestamist,” kirjutab Vahtre.

Kõigi Eestit nimetavad ka teised sealsed kommentaatorid vihkamisliikumiseks. Eestis pole sellest patust puhas keegi, kuid enamik ei reklaami ennast headuse sildi all. Need “head” aga ongi kõige ohtlikumad, sest nende loosungiks on “Ole tolerantne või muidu ma tulistan!”

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused