Lauri Vahtre hoiatab: usaldage liikumisi, mis teevad head, aga kartke nagu tuld liikumisi, mis nõuavad headuse kehtestamist 

Headust propageerinud kurjad džinnid pudelis. Pilt on illustratiivne.

Elame ajastul, mil teelt eksida (saada eksitatud) on väga lihtne, sestap on mõistusega inimeste hoiatused igati asjaks.

Postimehes ilmus Maarja Vaino lugu “Mitteinimesi tulebki häbistada?!”, kus nenditakse, et Eesti ühiskond on jõudnud seisu, kus erinevad osapooled dehumaniseerivad oma vastast kõikvõimalike retooriliste vahenditega. Igati asjalik lugu, kuid mitte sellest ei tahaks rääkida, vaid Lauri Vahtre kommentaarist loo all.

Lauri Vahtre räägib Kõigi Eesti poliitprojekti videost “EL Parlamendi valimised 2019 #kõigieesti”, mis on tõsiselt masendav poliitsoperdis. On lihtsalt uskumatu, kui palju viha mahub sellisesse headusele pretendeerivasse üllitisse, kus üks äärmuslik olmesituatsioon (mida kahtlemata esineb, kuid vähe) on rakendatud poliitilise sopaloopimise teenistusse.

Klipi loojad on muidugi “heade” poolel, videos nähtav kurjus aga peaks sümboliseerima kohe kindlasti EKRE-t. Tõeline saastaidee tühjade südamete poolt, kes peavad ennast sallijateks. Aga anname sõna Lauri Vahtrele.

“Maarja Vaino hoiatus on väga asjakohane. Kui vaatasin hiljaaegu laineid löönud vihavideot (Indrek Kasela toode), tabasin end mõttelt: umbes selliste võtetega pani Hitler sakslased juute tapma. “Kõigi Eesti” on vihkamisliikumine ja selles, et lipukirjaks on parem maailm, headus ja mis kõik veel, pole midagi erakordset: ka kommunistid ja natsid alustasid (justkui) nõrkade, rõhutute ja ohustatute kaitsmisest. Hitler, Lenin ja Stalin olid maailmaparandajad – enda arvates. Usaldage liikumisi, mis teevad head, aga kartke nagu tuld liikumisi, mis nõuavad headuse kehtestamist,” kirjutab Vahtre.

Kõigi Eestit nimetavad ka teised sealsed kommentaatorid vihkamisliikumiseks. Eestis pole sellest patust puhas keegi, kuid enamik ei reklaami ennast headuse sildi all. Need “head” aga ongi kõige ohtlikumad, sest nende loosungiks on “Ole tolerantne või muidu ma tulistan!”

Kommentaarid