Leedu keeldub “Sputniku” teekaaslane olemast – millal Eesti Kremli-meelsele meediale rauad suhu paneb?

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Sputnik räägib sellest, millest teised vaikivad – nimelt Putini mõtetest.

Erinevalt Eestist kasutab Leedu kõiki võimalusi Kremli-meelse propaganda summutamiseks – tundub, et meil ei taheta seda lihtsalt teha.

Vilniuse kohus andis reedel loa Venemaa uudisteagentuuri Sputnik Leedu uudisteportaali blokeerimiseks seoses autoriõiguste reeglite rikkumisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Leedu meedia järelevalveameti, raadio- ja televisioonikomisjoni esimehe Mantase sõnul on internetipakkujatel viis päeva aega, et blokeerida ligipääs veebiküljele https://sputniknews.lt/.

Leedu luure andmeil kasutatakse seda portaali Venemaa mõjuvõimu kasvatamiseks Leedu inforuumis, Lääne-vastaste meeleolude levitamiseks ning Kremlit soosiva avaliku arvamuse kujundamiseks.

Eesti saatusekaaslane Leedu on varemgi Vene meediakanalite tegevust blokeerinud. Selle taustal tundub Eesti võimude senine tegevus väga hambutuna – siinmail on teada, et suur osa venekeelsest kogukonnast kuulab ja vaatab Kremli seotud kanaleid, kuid ainsa vastusammuna sellele on välja pakutud vaid hädist telekanalit ETV+.

Ka Eesti venekeelne meedia ei tegele vähimalgi määral Kremli mõju summutamisega, vaid see on lülitatud hoopiski EKRE-vastastesse rünnakutesse. Nii üllitab Eesti Päevaleht “Vene meedia päevikut”, kus on lood a la “Pätsist EKRE-ni – läbi iroonia joonistub Moskva „palgafond”” ja venelastest ajakirjanikud kasutavad rahvuskonservatiive sõimates peaaegu et “mattide” taset.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused