Legendaarne peaminister süüdistab Ratast ja Rõivast riigireservide lahmivas kulutamises

Eesti,
Jüri Ratas, Andrus Ansip
©Erik Prozes/Postimees
Jüri Ratas, Andrus Ansip

Eesti kõige staažikam peaminister Andrus Ansip kritiseeris Kroonikas teravalt istuvat valitsusjuhti Jüri Ratast, öeldes, et tal on kurb vaadata, kuidas kesikute, sotside ja hääbuva IRL-i valitsus Eesti erinevaid tugevusi maha mängivad.

“Olen kogu aeg rääkinud, kuidas Eesti kuvand on siin Brüsselis hea ja tugev, aga see kuvand kestab ainult veel mõnda aega. Seda, mis tegelikult Eestis toimub, ei ole mul hea vaadata. Kogu Eesti lihtne ja etteaimatav maksusüsteem on pea peale keeratud. Oleme üleöö saanud astmelise tulumaksu. Jüri Ratas tsiteerib üldkogu kõnes Standard & Poor’si. Ta ütleb, et isegi nemad kiidavad valitsuse investeerimispoliitikat, aga see on pool tsitaadist.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tuleb vaadata hoopis, kuidas nad hoiatavad. Seesama Standard & Poor’s ütleb, et kui eelarve defitsiit läheb üle 0,5%, siis nad alandavad reitingut. Pigem tuleb lugeda välja sealt see hoiatus. Eesti Panga arvates saab see defitsiit olema struktuurne 1,1% ja Euroopa Komisjoni arvates 0,9%. Ratas ütleb uhkusega, et riigi reiting kinnitati senisel kõrgel tasemel. Aga mina küsin, et mida, vend, sina selle senise kõrge taseme nimel oled teinud?” lajatas Ansip.

“Nüüd on hakatud siis võlgu võtma. Mis mulle hinge läheb – reserve kulutama. Me ei kulutanud neid reserve, mis me Aivar Sõerdiga kahekesi aastatel 2006–2007 kogusime (Ansip virutab rusikaga lauale – toim.) isegi keset kõige sügavamat kriisi ära, sest see polnud mõistlik. Nüüd vaatad, kuidas need reservid sulavad. Taavi Rõivas hakkas sellega otsast pihta. Kõik need maksudega žongleerimised ei saada Eestist väljapoole investoritele head sõnumit,” on Ansip nördinud.

Peaminister Jüri Ratas vastas Ansipile sotsiaalmeedia kaudu. “Hea Andrus! Kasutasid ajakirjas Kroonika võimalust minu käest küsida, mida olen Eesti edu heaks teinud ja mille üle võin uhkust tunda. Mulle teeb rõõmu, et oleme valitsuses hea meeskonnana ja loetud kuudega teinud palju olulisi otsuseid, millest mitmeid on Eestis oodatud juba üle kümne aasta. Nendeks on näiteks tulumaksureform inimeste sissetulekute tõstmiseks, pensionireform eakatele väärika pensionipõlve tagamiseks, omavalitsusreform Eesti arengu tasakaalustamiseks, põllumajandustoetuste tõus maaelu elavdamiseks ning loomulikult tervishoiureform kättesaadava ja kvaliteetse arstiabi pakkumiseks. Soovin Sulle head puhkust,” kirjutas Ratas Facebookis.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused