LISATUD FOTOGALERII:Legendaarse metsavenna mälestus raiuti graniiti

Eesti,
- Updated
©Erakogu
Legendaarse metsavenna mälestuskivi

Legendaarse metsavenna mälestus raiutakse graniiti. 5. juulil avati koos Põrgupõhja retke stardiga Märjamaa vallas Raplamaal mälestuskivi legendaarsele Eesti metsavennale Endel Redlichile.

Endel Redlich (07.03.1923 – 28.06.1949) oli eesti vabadusvõitleja ja metsavendade organisatsiooni Relvastatud Võitluse Liidu looja ning juht. 1944. aasta sügisel põgenes Endel Redlich Nõukogude mobilisatsiooni eest metsa, kuid 1945. aasta lõpul ta legaliseerus. Vabadus kingiti talle tingimusel, et ta asub koostööle julgeolekuorganitega. Selline asjade käik talle loomulikult ei sobinud ning Endel asus ennast kohe uuesti varjama. 1946. aastal asutas ta koos mõttekaaslastega Relvastatud Võitluse Liidu, millest kujunes pea kogu Eestit kattev põrandaalune vastupanuorganisatsioon liikmetega enamikes Eesti maakondades. Endel Redlich tapeti 28. juunil 1949. aastal Topi talu lähedal Urevere külas Nõukogude julgeolekujõududega peetud tulevahetuses.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused