Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Lehtme vabanes oma majast enne kui asi kibedaks läks

-
04.07.2024
Johanna-Maria Lehtme riigikogus
© UU

Eestlaste usaldust kuritarvitanud, kuid sellega Eesti 200 parlamenti vedanud Johanna-Maria Lehtme, kes on keskkriminaalpolitsei poolt raha väärkasutamises kahtlustatav MTÜ Slava Ukraini endine juht, kirjutas pärast Postimehe läinudtalviseid artikleid ja enne kahtlustuse saamist oma maja ema nimele.

Riigikogust häbiga lahkunud ja Postimehe andmetel praegu oma mehe Vitaliga Kiievis elavale Lehtmele kuulunud maja asub Viimsi poolsaarel vaevalt 250 meetrit mererannast. Samas külas merest ligikaudu sama kaugel asuvaid maju müüakse hetkel kv.ee kuulutuste järgi keskmiselt poole miljoniga.

Postimees: „Kinnistusraamatu järgi kuulus maja algselt Lehtme vanaemale, ema Riina Sildose emale. Tõenäoliselt sai Lehtme maja vanaemalt kingituseks (geni.com andmeil suri vanaema 2019. aastal, maja on Lehtme nimele vormistatud juba 2018). 21. märtsil 2024 on jõudnud kinnistusraamatusse info, et maja omanik on nüüd Lehtme ema.“

Ajaleht küsib, kas maja ema nimele kirjutamise tingis tõsiasi, et  keskkriminaalpolitsei teatas tänavu 31. mail Lehtmele esialgse kahtlustuse seoses Ukraina heaks annetatud raha väidetava väärkasutamisega?

Hinnalisema vara kellegi teise nimele kirjutamine on rahalistesse pahandustesse sattunud isikute puhul tavaline, pääsemaks kohtuasjade käigus tekkivatest võimalikest rahalistest nõuetest, mille tagamiseks võidakse arestida nii kinnis- kui vallasvara.

 

Allikas: 

https://www.postimees.ee/8051871/fotod-lehtme-vangerdas-oma-hinnalise-maja-kindlatesse-katesse

 

Kuula ka Vikerraadio saadet, mis oli eetris enne skandaali puhkemist:

https://vikerraadio.err.ee/1608810046/kabi-ei-kuku-riina-sildos-ja-johanna-maria-lehtme