Lekitaja Illar Lemettist sai santažeerija Lemetti – ta ähvardab peaministrit kohtuga

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Maaeluministeeriumi skandaalne kantsler Illar Lemetti.

Eestit ähvardab demokraatia reeglite asendamine anarhiaga – igaüks teeb omaõiguse põhjal, mida soovib. Nii on maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti asunud otseselt santažeerima peaminister Jüri Ratast.

Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, kus teatas, et mitte ükski maaeluministri poolt välja toodud koostöö mittelaabumise põhjustest pole tõsiseltvõetav ning kui ta siiski töölt vabastatakse, vaidlustab ta selle kohtus, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Kantsler eeldab, et minister soovib tema vabastamist korruptsioonist teatamise tõttu. Samas tunnistab ta ise, et maaeluminister Mart Järvik on esitanud materjalid Lemetti vabastamiseks teenistusest koostöö mittelaabumise tõttu.

Põhjus aga ongi selles, et ministri ja kantsleri vahel ei laabunud koostöö ja sel põhjusel on ministril õigus teatud aja möödudes oma meeskonda muuta. Üks põhjustest, miks ebaaus kantsler välja vahetatakse, on see, et ta läks oma “kahtlustega” meediasse, mitte ei ajanud asju loomulikku rada pidi.

Lemetti ärvardab ka “uute paljastustega”.

“Austatud peaminister, miks ma seda kõike kirjutan? Riigisekretäri komisjoni materjalidest on näha, millega on maaeluminister ja tema nõunik(ud) ministeeriumis poole aasta jooksul tegelenud ja teate ilmselt sedagi, et mõned väga olulised asjaolud pole veel avalikkuse ette jõudnud. Kõik toimunu lihtsalt ei saanud ja ei saa jääda maaeluministeeriumi seinte vahele. Riigikogu korruptsioonivastases komisjonis küsiti minult, kas olen käitunud n-ö hea tava kohaselt? Jah olen, sest tõe rääkimine ja tõe avaldamine on alati olnud hea tava,” kirjutas Lemetti.

Väga oluline fakt on aga see, et Illar Lemetti sai ametikõrgendust asekantslerist kantsleriks endise reformierakondlasest maaeluministri Urmas Kruuse ajal, kes aga juhib nüüd Mart Järviku vastast infosõda. Tõenäoliselt ongi lekitaja Lemetti üks Kruuse agentidest ja mitte õigluse eest seisja, vaid poliitmängur.

Kui Eestis luuakse pretsedent, kus ametnikud hakkavad poliitikuid santažeerima, muutub demokraatia ruttu anarhiaks. Lemetti küsimus tuleb läbi arutada tavapärases seaduslikus korras, mitte otsustajatele survet avaldades.

Peaminister Jüri Ratas peab lisaks Mart Järviku küsimusele otsustama ka Illar Lemetti skandaalse käitumise üle ministeeriumis – seal ei ole tegu enam õigluseotsimisest tingitud ebalojaalsuse, vaid reformierakondlaste poliitiliste mängudega, millesse on segatud ka lekitajast kantsler. Oravapartei sigatsemine tuleb ministeeriumist välja rookida.

Kommentaarid

7 commentsOn Lekitaja Illar Lemettist sai santažeerija Lemetti – ta ähvardab peaministrit kohtuga

 • Avatar

  Üks riigi ametnik ähvardab peaministrit! Kui nüüd ka veel Ratas ei tee järeldusi, kus kiviall vähid peidus on, hakkab kuri kahtlus närima, et mängib ise topelt mängu reformiga. Miks käib Aeg reformiga kudistamas ja töötab Järviku vastu, samas reform nõus Isamaaga paari heitma? Helme võiks silmad hästi lahti hoida, et üllatusi ei juhtuks, nii kogemata päevapealt. Tavakodanikuna, minul on üsna kõhe Ratast vaadates ja kuulates. Kuidagi kiiva kisub see KE poliitika.

 • Avatar
  Margus Peterson

  kuda on võimalik, et aardla poldri afääri üks päätegelinskitest sitsib riigiametis?! vastus: partner in crime. maakeeli –
  kuritegu on märk truudusest. mis äratab tähelepanu – järviku ümber klopitakse sellist meediavahtu, et see täidab terve
  universumi, aga selle koha pääl, millest rääkis lusti katrin nädal aega tagasi kuuuurijas, valitseb kõrvulukustav vaikus.
  keegi ei kõssagi. siin tekivad mul kõhklused ja kahtlused – kas tõesti on proksi munad kutseripriidu rusikas?! egas poiss
  lambist lindistuste eest 100k küsinud. ma loodan, et ta on oma tagala korralikult kindlustanud . . .
  ps. mul on välja käia “äriidee”, kuda pria-st pappi kantida. ja mitte vähe. pisut itindust-nutindust, ja hää oleks, kui
  käsi, või vähemalt mõni sõrmgi pria-s sees. asi pommikindel ja konti ei murra. endal “kogemus” olemas, st. kontrollitud.
  papp pooleks – minu poolt “idee”, teie poolt teostus. kes on käsi?

 • Avatar

  Kaldun arvama, et Ratas pole oma otsustes vaba kusjuures takistajaks pole reformierakond ega teised kohalikud poliitikud.

 • Avatar
  Rein Villems

  Toomas olen Sinuga päri!

 • Avatar

  Kas Lemetti tõesti arvab, et tal on pärast kohtujuttu mingit kohta ministeeriumi juhtimises? Või loodab ta, et temakese tõttu valitsus käriseb. No tere Eile! Süvariigi järjest jõulisem esilekerkimine näitab, et prageune valitsus on eesti rahva ainuke lootus, ainuke…

 • Avatar
  Jüri Kivimaa

  Lemetti santažeerib peaministrit kohtuga??? Ise on ta ju raudselt rikkunud sisemeilide lekitamisega mitmeid andmekaitse ja infoturbe seadusi ning peaks ise kohtu all olema!!! Miks pole Lemetti vastu seni ametlikku süüdistust esitatud?

 • Avatar

  Arvan samuti,et ERR tuleks kohtusse kaevata kallutatuse pärast ja kogu juhtkond välja vahetada. Kas siis pole juristi kes selle ära teeks? Kaua peab kannatama seda ühepoolset propakandat?

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused