Lekitaja Illar Lemettist sai santažeerija Lemetti – ta ähvardab peaministrit kohtuga

Eesti,
- Updated
©Scanpix
Maaeluministeeriumi skandaalne kantsler Illar Lemetti.

Eestit ähvardab demokraatia reeglite asendamine anarhiaga – igaüks teeb omaõiguse põhjal, mida soovib. Nii on maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti asunud otseselt santažeerima peaminister Jüri Ratast.

Maaeluministeeriumi kantsler Illar Lemetti saatis peaminister Jüri Ratasele kirja, kus teatas, et mitte ükski maaeluministri poolt välja toodud koostöö mittelaabumise põhjustest pole tõsiseltvõetav ning kui ta siiski töölt vabastatakse, vaidlustab ta selle kohtus, vahendab ERR-i uudisteportaal.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kantsler eeldab, et minister soovib tema vabastamist korruptsioonist teatamise tõttu. Samas tunnistab ta ise, et maaeluminister Mart Järvik on esitanud materjalid Lemetti vabastamiseks teenistusest koostöö mittelaabumise tõttu.

Põhjus aga ongi selles, et ministri ja kantsleri vahel ei laabunud koostöö ja sel põhjusel on ministril õigus teatud aja möödudes oma meeskonda muuta. Üks põhjustest, miks ebaaus kantsler välja vahetatakse, on see, et ta läks oma “kahtlustega” meediasse, mitte ei ajanud asju loomulikku rada pidi.

Lemetti ärvardab ka “uute paljastustega”.

“Austatud peaminister, miks ma seda kõike kirjutan? Riigisekretäri komisjoni materjalidest on näha, millega on maaeluminister ja tema nõunik(ud) ministeeriumis poole aasta jooksul tegelenud ja teate ilmselt sedagi, et mõned väga olulised asjaolud pole veel avalikkuse ette jõudnud. Kõik toimunu lihtsalt ei saanud ja ei saa jääda maaeluministeeriumi seinte vahele. Riigikogu korruptsioonivastases komisjonis küsiti minult, kas olen käitunud n-ö hea tava kohaselt? Jah olen, sest tõe rääkimine ja tõe avaldamine on alati olnud hea tava,” kirjutas Lemetti.

Väga oluline fakt on aga see, et Illar Lemetti sai ametikõrgendust asekantslerist kantsleriks endise reformierakondlasest maaeluministri Urmas Kruuse ajal, kes aga juhib nüüd Mart Järviku vastast infosõda. Tõenäoliselt ongi lekitaja Lemetti üks Kruuse agentidest ja mitte õigluse eest seisja, vaid poliitmängur.

Kui Eestis luuakse pretsedent, kus ametnikud hakkavad poliitikuid santažeerima, muutub demokraatia ruttu anarhiaks. Lemetti küsimus tuleb läbi arutada tavapärases seaduslikus korras, mitte otsustajatele survet avaldades.

Peaminister Jüri Ratas peab lisaks Mart Järviku küsimusele otsustama ka Illar Lemetti skandaalse käitumise üle ministeeriumis – seal ei ole tegu enam õigluseotsimisest tingitud ebalojaalsuse, vaid reformierakondlaste poliitiliste mängudega, millesse on segatud ka lekitajast kantsler. Oravapartei sigatsemine tuleb ministeeriumist välja rookida.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused