Lennupilet Saaremaale on ingliskeelne – nii palju rahvusriigist

Rubriik Eesti On
©Uued Uudised
Tallinna lennujaamas on eesti keelt veel näha, ühe lennufirma piletil enam mitte. Pilt on illustratiivne.

ERR kirjutab sellest, kuidas Saaremaa lennuliini haldav NyxAir OÜ müüb ingliskeelseid pileteid, millelt on seda keelt mittevaldaval inimesel raske infot kätte saada – rääkimata Eesti riigikeele jõhkrast eiramisest.

Keeleameti hinnangul on Saaremaa lennuliinil vaid ingliskeelsete piletite müümine vastuolus nii tarbijakaitseseaduse kui ka keeleseadusega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Keeleameti hinnangul on võõrkeelse pileti müümine vastuolus eespool osundatud tarbijakaitseseaduse § 4 lg 3 ja keeleseaduse § 17 lõikega 1, mille kohaselt kaupade ja teenuste tarbijal on õigus eestikeelsele teabele ja teenindamisele tarbijakaitseseaduse alusel.”

Välismaale lendavatel reisidel oleks selline võõrkeelsus arusaadav, aga Eesti siselennul on tegu riigikeele nõuetele vilistamisega.

Sellise olukorra on tekitanud riigivõimu hoolimatu suhtumine eesti keele kui riigikeele ülimuslikusse, inglise keele pealetungi toetamine ja “avatuse” propageerimine – eesti keel pole liberaalide valitsetavas riigis enam au sees.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused