Leo Kunnas Katri Raikile: kõik sõjalise välisohuga riigid panustavad sõjaväestatud piirivalvele

Eesti,
©UU
Leo Kunnas

EKRE Riigikogu saadik Leo Kunnas postitas sotsiaalmeediasse vastuse sotsist siseminister Katri Raikile sõjaväestatud piirivalve osas.

“Siseminister Katri Raik avaldas tänases „Postimehes“ artikli „Sõjaväestatud piirivalvet pole vaja.“ Lugupeetud proua siseminister oleks pidanud enne selle artikli avaldamist esitama endale mõned küsimused:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Miks meie lähinaabrid Soome ja Läti pole sõjaväestatud piirivalvet kunagi kaotanud ning Leedu on selle uuesti taastanud? Miks nad käsitavad piirivalvureid kombatantidena? Miks on näiteks Soomes määratud elukutselistest rahuaja piirivalvuritest ning reservväelastest koosnevatele sõjaaja üksustele konkreersed viivituslahingu ja sissitegevuse ülesanded piiritsoonis?“

Vastus on lihtne – geopoliitilise asukoha tõttu. Politseiline piirivalve on õigustatud riikides, kellel otsene sõjaline välisoht puudub. Näiteks Saksamaa, kes piirneb ainult teiste Euroopa Liidu riikide ja Šveitsiga, saab seda endale lubada. Kagupiirile ehitatav tara ning elektroonilised seiresüsteemid ei asenda mitte kuidagi sõjaväestatud piirivalvet ega konpenseeri selle puudumist.

On meie geopoliitiline asukoht Soomest, Lätist või Leedust erinev? Paraku mitte. Tuleb tunnistada, et sõjaväestatud piirivalve kaotamine oli viga. See viga on vaja parandada ning sõjaväestatud piirivalve taastada. Seda kavatseb EKRE koalitsiooniläbirääkimiste käigus ka saavutada.”

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused