Leo Kunnas otsedemokraatiast: 25 000 inimese allkirjad on piisav jõud, et algatuse seadustamisega pihta hakata

Eesti,
©Scanpix
Leo Kunnas.

Teisipäevases saates “Suu puhtaks” räägiti otsedemokraatiast ja rahvaalgatusest, ning EKRE esindaja Leo Kunnas ütles, et rahvuskonservatiivid ei soovi esindusdemokraatiat kõrvale lükata ega asendada.

“Vastupidi, EKRE soovib seda täiendada ja osa neist olulistest täiendusmehhanismidest, mis meie programmis on, läksid koalitsioonilepingusse, kuigi osa ka mitte,” märkis Leo Kunnas.

Tema sõnutsi ei saanud EKRE esialgu näiteks presidendi otsevalimisi, mida erakond käsitleb väga tähtsana. “Aga rahvaalgatus annab sõna otseses mõttes rahvale suurema võimu. Ehk siis 25 000 kogutud allkirja on piisav hulk inimesi, kes suudab mingi teema esile tõsta ja Riigikogusse tuua, et see lõpuni läbi hääletataks, võetakse see siis vastu või mitte. Ja samas avaneb siin ka suurem võimalus rahvahääletuseks, sest selle sama seaduse saab panna referendumile,” selgitas Leo Kunnas.

Reservsõjaväelane Leo Kunnas on EKRE saadik Riigikogus ja ühtlasi ka riigikaitsekomisjoni liige.

Allikas: ERR

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused